Skip to content Skip to footer

Najlepsze wiertła do betonu

wiercenie w betonieWybierając najlepsze wiertło do betonu, musimy pamiętać przede wszystkim o dobraniu go do materiału na którym przyjdzie nam pracować. Jak powszechnie wiadomo beton betonowi nie równy, dlatego też warto poświęcić nieco swojego czasu, aby wybrać naprawdę optymalne wiertła. Profesjonalne wiercenie w betonie wymaga oczywiście użycia specjalnych wierteł do betonu, jeżeli wybierzemy inne wiertła to najprawdopodobniej bardzo szybko je zniszczymy.

Jak wybrać porządne wiertła do betonu

Naszym podstawowym kryterium powinien być przede wszystkim typ uchwytu wiertarskiego, który posiadamy oczywiście w naszej wiertarce. Do elektronarzędzi z uchwytem szybkomocującym doskonale pasują wiertła walcowe, które potocznie zwane są wiertłami cylindrycznymi. W przypadku bardziej zaawansowanego sprzętu takiego jak np. młotowiertarki, czy młoty udarowe należy poszukać wierteł, które korzystają z uchwytów SDS-Max, czy też SDS-Plus. Rodzaje uchwytów różnią się między sobą, dlatego też ten wybór odgrywa bardzo ważną rolę. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj http://wierceniebetonu.com/.

Rozmiar wierteł

Ważną kwestią jest również sam rozmiar wierteł. Średnica najpopularniejszych na rynku wierteł ma zazwyczaj od 3 do 32 mm, ale należy pamiętać o tym, że na półkach sklepowych znajdziemy również wiertła o zdecydowanie większej średnicy. Ogromną rolę odgrywa również długość wierteł. Od rozmiaru zależy jak bardzo głęboki otwór będziemy mogli wykonać w betonie.

Materiał z którego wykonane są wiertła

Jeżeli decydujemy się na klasyczne wiertła widiowe, to nie możemy zapominać również o materiału, z którego są wykonane wiertła. W dzisiejszych czasach produkowane są nie tylko wiertła ze stali narzędziowej, ale również wiertła z węglików spiekanych. Na rynku dostępne są również nowoczesne wiertła łączone, w których to zarówno rdzeń jak i uchwyt wykonane są jedynie ze stali, a część robocza nalutowane ma wspomniane już wcześniej węgliki spiekane. Jeżeli w grę wchodzi wiercenie w betonie zbrojonym, to warto zainwestować w specjalne wiertła. Najbardziej cenione są oczywiście wiertła tytanowo-węglowe, które w swojej klasie nie mają sobie równych.

Leave a comment