Skip to content Skip to footer

Własny przytulny kąt

Rejon Śląska to dzisiaj bez wątpienia teren ogromnego rozwoju. Każdy przedsiębiorca potwierdzi, że powstają tam nowe firmy, a co za tym idzie- nowe miejsca pracy. I nie mowa tu tylko i wyłącznie o największym mieście- Wrocławiu, lecz również tych mających również wiele mieszkańców jak Zielonej Góry czy Legnicy.

Własne mieszkanie

W związku z tak szybkim rozwojem coraz więcej osób szuka w tym rejonie jakiegoś lokum dla siebie. Na początku zapewne wielu z nich decyduje się na wynajem- szczególnie jeśli nasza sytuacja w nowej pracy jeszcze jest niepewna. Jednak z czasem warto zdecydowanie przestać przepłacać i kupić własne mieszkanie.

Od czego należy zacząć poszukiwanie mieszkania? Otóż na pewno od określenia pewnych naszych preferencji tak, aby móc zawęzić krąg poszukiwań. Należy tutaj przede wszystkim odpowiedzieć na pytania- ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup mieszkania, jaki czynsz akceptujemy oraz jaka lokalizacja nam pasuje.

Jak znaleźć mieszkanie?

Kiedy już odpowiedzieliśmy sobie na te pytania, rozpoczynamy poszukiwania. Jeśli nie mamy czasu, a posiadamy pewne dodatkowe środki finansowe możemy zlecić szukanie mieszkania firmie, której specjalnością są właśnie mieszkania na sprzedaż. Jeżeli zaś decydujemy się szukać samodzielnie warto wybrać od razu kilka „frontów”.

A zatem szukamy ogłoszeń w internecie i w gazetach. Warto także czasem przejść się po osiedlu i popatrzeć, czy na nuż nie wisi gdzieś ogłoszenie „mieszkanie na sprzedaż”. Kiedy już znajdziemy pasujące nam oferty należy umówić się na oglądanie mieszkania. W tym momencie warto wspomnieć, że jeśli coś nam się podoba, to nie zwlekajmy z wizytą- ktoś inny może być pierwszy.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wiadomo, że mieszkania na sprzedaż nigdy nie mają opisu idealnie odpowiadającego prawdzie. Dlatego też należy koniecznie zrobić sobie pewną listę pytań do właściciela oraz innych osób. Co powinno być tam zawarte? Otóż przede wszystkim pytanie o wysokość czynszu i dodatkowych opłat.

Nie samymi pieniędzmi jednak żyje człowiek. Warto zatem zapytać jeszcze o sąsiadów, a najlepiej- odwiedzić ich. Oprócz tego zapytajmy o istotne dziś prawy, jak np. szybkość internetu, odległość do supermarketu, parku. Nie zapomnijmy również sprawdzić, czy w najbliższym czasie w danej okolicy nie są przewidziane ogromne inwestycje, jak np. fabryki, dworce, czy nowe linie tramwajowe.

Artykuł powstał we współpracy ze Modernbud

Leave a comment