Skip to content Skip to footer

Narzędzia do drewna – dla stolarza amatora

Wielu mężczyzn uwielbia majsterkować. Tworzą oni swoje małe stolarnie, aby w nich wykonywać prace. Technika DIY umożliwia wykonywanie mebli, jednak wymaga to pewnych umiejętności, dobrej organizacji, precyzji i co najważniejsze narzędzi do obróbki drewna CNC. Dzięki temu w swojej prywatnej stolarni można wykonać każdy mebel. Taki mebel będzie unikalny i niepowtarzalny.

Narzędzia CNC – profesjonalizm zawsze w cenie

Każdy miłośnik stolarstwa powinien posiadać mini frezarkę CNC. Ważne jest wrzeciono, które powinno być dokładne, umożliwia to cięcie i grawerowanie w każdej grubości drewna, niezależnie od jego twardości. Ważne, aby wrzeciono było chłodzone powietrzem, co zapobiega jego przegrzaniu się. Takie urządzenie powinno także posiadać przycisk, który odpowiada za bezpieczeństwo i potrafi awaryjnie zatrzymać pracę. Ważna jest także prędkość obrotowa wrzeciona oraz prędkość pozycjonowania. Aby prace były wykonywane jeszcze szybciej warto wybrać narzędzia do drewna CNC, które mają szybką prędkość skrawania.

Frezy trzpieniowe do frezarek

Warto także posiadać frezy trzpieniowe, które dedykowane są do frezarek górnowrzecionowych i dolnowrzecionowych. Przy ich pomocy możliwe jest wykonanie otworów na kołki, gwoździe czy także wypusty pod zawiasy. Przy ich pomocy można także dekorować meble, zaokrąglać krawędzie. Frezy stolarskie posiadają różną wielkość łożysk, które w każdej chwili można wymienić.

Narzędzia do drewna – co każdy stolarz powinien mieć?

Narzędzia CNC pełnią kluczową rolę w pracach stolarskich. Najważniejsze są obrabiarki CNC, które sterowane są komputerowo. Posiadają mikrokomputerki, które zapisują ustawienia i parametry. Są one zapisywane w formie liczbowej, co umożliwia szybką pracę. Do obrabiarek konieczne jest dobranie odpowiednich frezów, najlepiej wykonanych z węglika, które są trwałe przez wiele lat i wymagają jedynie ostrzenia. Ostrzenie narzędzi jest niezwykle ważne, aby przedłużyć ich działanie. Wpływa to także na zmniejszenie kosztów, gdyż nie trzeba kupować nowego sprzętu. Ostrzenie narzędzi należy wykonywać regularnie, podobnie jak przegląd narzędzi do drewna. Powinno to odbywać się w renomowanych punktach. Dzięki temu zwiększa się wydajność oraz jakość cięcia narzędzi. Przez to mogą powstać unikalne i niepowtarzalne meble, którymi można pochwalić się przed znajomymi.

Leave a comment