Skip to content Skip to footer

Nieruchomości inwestycyjne – co warto o nich wiedzieć?

Sytuacja gospodarcza tak w kraju, jak i za granicą, nie jest stabilna. Rośnie więc obawa o to, czy przechowywanie oszczędności w banku rzeczywiście jest dobrym pomysłem. Coraz częściej można usłyszeć, że znacznie lepszą opcją może okazać się znalezienie innego rozwiązania. Jednym z ciekawszych są nieruchomości inwestycyjne.

Opłacalność inwestycji

Wybór nieruchomości inwestycyjnej jako sposobu na lokowanie kapitału spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Dzieje się tak zresztą z przynajmniej kilku powodów. Na pierwszy plan wysuwa się to, że można wykorzystywać w ten sposób posiadane już pieniądze, co przy wysokiej inflacji może okazać się znacznie bardziej opłacalne niż trzymanie ich w banku. Nie można jednak zapominać o tym, że nieruchomości o takim charakterze można wykorzystywać na wiele sposobów, a jednym z bardziej interesujących jest wynajem, tak w krótszym, jak i w dłuższym zakresie. O opłacalności takiego rozwiązania można jednak mówić także w szerszym kontekście. Nieruchomość inwestycyjna może być doskonałym zabezpieczeniem na starość, bo w przyszłości takie mieszkanie może zostać przekazane dzieciom lub wnukom.

Od czego zacząć?

Wiele osób przyznaje, że Nieruchomości inwestycyjne wydają się ciekawym rozwiązaniem. Te same osoby przyznają jednak również, że podchodzą do nich z pewną ostrożnością mając świadomość tego, że nie każda inwestycja jest tak samo korzystna. Jeszcze przed poszukiwaniem odpowiedniej nieruchomości warto więc zastanowić się nad tym, w jaki sposób chcemy ją użytkować. Inaczej szuka się lokalu przeznaczonego pod wynajem studentom, a inaczej takiego, który można będzie wykorzystać, aby zainteresować nim turystów. Już po określeniu grupy docelowej konieczne jest znalezienie odpowiedniej lokalizacji. Nie każda jest tak samo atrakcyjna, z pewną ostrożnością warto więc podchodzić choćby do stosunkowo tanich mieszkań na przedmieściach zwłaszcza, jeśli deweloper nie zadbał o właściwe rozwiązania logistyczne. Ostrożność należy również zachować kupując lokal w jednej z tych dzielnic, które cieszą się złą sławą.

Leave a comment