Skip to content Skip to footer

Prysznic czy wanna?

Podczas planowania wystroju łazienki bardzo często pojawia się dylemat, czy postawić na klasyczną kabinę prysznicową, czy może jednak wybrać wannę. Ostateczna decyzja zależy tak naprawdę od własnych preferencji.
Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach dobrym wyborem będzie opcja numer jeden, a w jakich opcja numer dwa.

Kabina prysznicowa prostokątna lub półokrągła

Kabina prysznicowa to rozwiązanie, na które decyduje się bardzo wiele osób. Nic w tym dziwnego. Pod prysznicem można umyć się szybko i ekonomicznie. Badania pokazują, że zużycie wody podczas brania prysznica jest zdecydowanie mniejsze niż wtedy, gdy bierze się kąpiel w wannie. Kabina prysznicowa prostokątna sprawdzi się w większych łazienkach, gdzie można zrobić kabinę typu walk in. To świetne, nowoczesne rozwiązanie, które bardzo podnosi walory wizualne łazienki. Druga opcja to kabina półokrągła. Jest ona idealna do łazienek małych, w których tak naprawdę liczy się dosłownie każdy centymetr kwadratowy powierzchni. Takie kabiny świetnie wyglądają między innymi w niewielkich łazienkach w blokach mieszkalnych.

Wanna

Wanna to marzenie bardzo wielu osób. To w końcu jedna z większych przyjemności. Kąpiel w gorącej wodzie lub przyjemnej puszystej pianie daje mnóstwo relaksu. Kiedy zdecydować się na taką opcję? Gdy posiada się odpowiednio dużo miejsca. Modnym rozwiązaniem są na przykład wanny wolnostojące, które będą idealne do łazienki typu pokój kąpielowy. Wanna wolnostojąca to wanna, której się nie stawia tuż obok ściany. Często może być ona zatem zamontowana nawet gdzieś na środku pomieszczenia. Poza tym kupuje się do niej również specjalną baterię, co dodatkowo podnosi walory wizualne łazienki. W takich przestrzeniach można czuć się wyjątkowo.

Które rozwiązanie wybrać?

Kabina prysznicowa będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą oszczędzać wodę, między innymi po to, aby płacić mniejsze rachunki. Wanna to rozwiązanie dla miłośników długiego leżenia w gorącej wodzie i zażywania kąpieli. To bez wątpienia jeden ze sposobów na to, aby dostarczyć sobie w życiu odrobinę przyjemności i relaksu.

Leave a comment