Skip to content Skip to footer

Nowoczesne czy klasyczne lampy zewnętrzne – co wybrać?

Lampy zewnętrzne, które klienci mogą kupić w sklepach z oświetleniem są niezwykle różnorodne. Dzięki czemu, każdy dopasuje odpowiedni moment do aranżacji swojej posesji oraz do swojego domu i ogrodu.
Warto jednak pamiętać, iż lampy te oprócz designu muszą charakteryzować się pewnymi właściwościami. Jakimi? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Odpowiedni model do ogrodu

Lampy zewnętrzne, które znajdują się zazwyczaj na domu, na posesji, w ogrodzie, a nawet i na balkonach i tarasach, powinny być odpowiednio dopasowane do stylu, w jakim dom i przestrzeń jest stworzona.

Nowoczesne lampy świetnie komponują się z prostymi, designerskimi budowlami i dość minimalistycznymi ogrodami. Z kolei, klasyczne, tradycyjne lampy idealnie pasują do domków w stylu retro, boho, góralskim oraz skandynawskim.

Nie tylko dekoracja

Mnóstwo osób szukając lamp na zewnątrz zwraca ogromną uwagę przede wszystkim na ich design. Nie brakuje bowiem w sklepach z oświetleniem pięknych, efektownych modeli, które zaskakują pięknymi kształtami, ciekawymi wzorami, kolorami a nawet ozdobnymi dodatkami.

Warto jednak zwrócić uwagę także na to, jak konkretne lampy zewnętrzne zostały wykonane. Ma to olbrzymie znaczenie, gdyż ten asortyment musi być odporny na wilgoć, wiatr oraz zmienne temperatury. Dobrze też znaleźć lampy zewnętrzne, które są ekonomiczne. Ledy lub lampy z czujnikiem ruchu będą w takim przypadku strzałem w dziesiątkę.

Jakie lampy cieszą się więc obecnie największym zainteresowaniem wśród klientów.

Klienci najczęściej wybierają kinkiety, lampy ścienne oraz lampy montowane do podłoża. W zależności od potrzeb i upodobań, można postawić na proste, minimalistyczne formy lub wręcz przeciwnie – wybrać lampy niezwykle gustowne i efektowne, które posiadają duże i barwne klosze oraz niestandardowe kształty.

Warto wybrać światło ciepłe, aczkolwiek delikatne i subtelne. Szczególnie jeśli właściciele posesji stawiają na wiele różnych lamp na domu i dookoła niego. Taki efekt będzie naprawdę bardzo klimatyczny i elegancki.

Leave a comment