Skip to content Skip to footer

Położenie działki komercyjnej a rentowność biznesu

Spośród wielu form inwestycji, która zapewni wysokie zyski, dużą popularnością cieszą się działki komercyjne. Oczywiście, by móc zakupić grunt odpowiedniej lokalizacji trzeba mieć stosowną ilość funduszy.

Jak zdobyć pieniądze na inwestycje?

Jedną z opcji są kredyty udzielane przez banki. Oczywiście w takiej sytuacji konieczna jest odpowiednia zdolność kredytowa, ponieważ trzeba będzie pożyczyć przynajmniej kilkaset tysięcy a nawet nieraz ponad 1000000 złotych. Dlatego tego rodzaju kredyty mogą zwykle dostać jedynie przedsiębiorcy, którzy już mogą pochwalić się sprawnie działającą formą biznesu i dalej chcą rozwijać swoje przedsięwzięcia.

Kolejna możliwość, to odkładanie pieniędzy przez lata, aż do uzbierania odpowiedniej sumy by ją zainwestować w dobrze zlokalizowane działki komercyjne. By odłożyć kilkaset tysięcy lub o wiele więcej, potrzeba będzie ich wielu lat samodyscypliny i dobrze prosperującego biznesu, który będzie generował takie przychody. Tak czy inaczej, znacznie bardziej od wydawania pieniędzy opłaca się ich inwestowanie oraz mnożenie.

Gdzie szukać działki?

Od tego, jak bardzo będzie rentowny biznes zależą nasze zyski, zaś opłacalność w dużej mierze jest uzależniona od lokalizacji działki. Dlatego jeżeli stawiamy na duże przedsięwzięcie, które pochłonie spore koszty, ale także może przynieść duże pieniądze w przyszłości, najlepiej jest poszukiwać gruntów, takich jak działki komercyjne w najlepszych lokalizacjach. Przykładem mogą być grunty położone pod Warszawą. Od razu należy się jednak nastawić, że ceny tego typu działek będą naprawdę wysokie.

Inną idealną lokalizacją są miejscowości nadmorskie. Jak wiadomo nasze morze co roku ma tysiące zwolenników nie tylko wśród mieszkańców naszego kraju, ale także wśród obcokrajowców. Praktycznie każda inwestycja, która zostanie przedsięwzięta na tym terenie, ma szanse na powodzenie. Podstawą jest jednak zakupienie gruntów, takich jak działki komercyjne, położonych w pobliżu morza, lecz to nie jest łatwe, ponieważ zwykle te grunty są już dawno zajęte.

A co za mniej korzystnymi lokalizacjami?

Niestety wysoki popyt na grunty najbardziej atrakcyjnie położone sprawia, że bardzo trudno jest znaleźć działkę w wyżej wymienionych lokalizacjach, jednakże to jeszcze nie powód, by rezygnować z marzeń o prowadzeniu dobrze prosperującego i ciekawego biznesu. Praktycznie w każdej lokalizacji przyda się sklep czy to spożywczy, czy też reprezentujący jakąś inną branżę.

Podstawą jest oczywiście zbadanie,czy istnieje zapotrzebowanie na konkretną działalność na danym obszarze. Jeżeli w okolicy jest bardzo dużo sklepów, to być może warto pomyśleć o czymś innym na przykład o przedszkolu czy przychodni.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Metropolis

Leave a comment