Skip to content Skip to footer

Samodzielny remont w łazience

Spośród wielu domowych pomieszczeń łazienka jest tym, które odwiedzamy codziennie. W przypadku wizyty gości na pewno odwiedzą ją przynajmniej raz również inne osoby. Aby więc spędzony w łazience czas nie był przykrym doświadczeniem należy zadbać o to, aby zachwycała swoim wyglądem a jednocześnie spełniała swoje funkcje.

Nie oszukujmy się. Gruntowny remont łazienki to jeden z najbardziej praco- i czasochłonnych remontów z jakimi możemy mieć do czynienia w naszym domu lub mieszkaniu. W przypadku zdecydowania się na pomoc fachowca remont może potrwać krócej niż w przypadku przeprowadzania go samodzielnie, niemniej jednak prace zajmą nie mniej niż tydzień. Łazienka podobnie jak kuchnia czy te inne pomieszczenia powinna wyglądać ładnie. Miło nam będzie usłyszeć pochwałę na jej temat.

Jednym z decydujących czynników mających wpływ na to, w jakim kierunku pójdzie remont łazienki jest jej wielkość. W przypadku małej łazienki należy przeprowadzić subtelne zmiany, które pozwolą uwydatnić jej urok. W przypadku łazienki większych rozmiarów można zdecydować się na odrobinę ekstrawagancji. Większość decyzji dotyczących remontu zależy od tego czy zdecydujemy się go samodzielnie przeprowadzić czy też jednak zlecimy go specjaliście. Samodzielny remont wymaga odpowiednich umiejętności w tym kierunku a także. Z drugiej strony wynik takiego remontu będzie bardziej satysfakcjonujący, a samodzielna praca pozwoli nam (czasami na własnych błędach) nauczyć się czegoś. Rzadko gruntowny remont jest w pełni samodzielny. Prace takie jak wymiana instalacji wodnej czy też wstawianie kabiny prysznicowej może wymagać pomocy osoby wykwalifikowanej. Zaletami wynajęcia fachowca są przede wszystkim jego wiedza na temat potrzebnych materiałów i elementów wykończeniowych, umiejętności w szybkim i sprawnym wykonywaniu prac a także posiadane przez niego narzędzia.

Załóżmy, że podleliśmy decyzję o samodzielnym remoncie. Co dalej? Kolejnym krokiem powinno zastanowienie się jakiego efektu końcowego oczekujemy. Łazienka połączona z ubikacją czy osobno? Wanna czy kabina prysznicowa? Kafelki jasne czy ciemne? Jaki rodzaj oświetlenia? Jakie meble? To tylko niektóre pytania, na które musimy sobie odpowiedzieć. Mając ogólną wizję łazienki będziemy mogli przejść do etapu zakupu konkretnych materiałów. Decyzje dotyczące zakupów są ściśle związane z naszą wizją. Decydując się na wannę będziemy musieli dokupić również takie elementy jak syfony wannowe odpowiedni kran oraz specjalne złącza. Wybierając kafelki musimy zakupić odpowiednie kleje i zaprawy, fugi oraz elementy wykończeniowe takie jak specjalne listewki. Jeżeli chcemy aby nasza łazienka była połączona z ubikacją niezbędny będzie zakup kompaktu klozetowego oraz elementów łączeniowych i montażowych. Wszystkie potrzebne akcesoria do remontu łazienki kupisz w sklepie https://hurtbudowlany.pl/

Obecnie na rynku funkcjonuje wiele sklepów specjalistycznych zarówno samodzielnych jak również sieciowych. Warto jest więc odwiedzić kilka, a czasami nawet kilkanaście z nich przed ostatecznym dokonaniem zakupów. Materiały niezbędne do przeprowadzenia remontu są znaczącym kosztem, warto więc znaleźć takie, które przy jednocześnie wysokiej jakości będą miały atrakcyjną cenę. W przypadku niektórych narzędzi warto przed ich zakupem wypytać znajomych lub członków rodziny, czy nie ich posiadają. Narzędzia takie jak przecinarka do kafelek jest przydatne tylko podczas remontów a jego cena może być dość wysoka. Jeżeli nie mamy dostatecznej wiedzy na temat materiałów z pomocą przyjdą nam na pewno sprzedawcy. Jeżeli nie jesteśmy czegoś pewni warto spytać o poradę. Remont to wystarczająco duży koszt. Warto więc jest go zmniejszać zamiast zwiększania.

Jeżeli posiadamy określona wizję remontu, odpowiednie narzędzia i materiały a także zdobyliśmy potrzebne nam do przeprowadzenia remontu informacje możemy zacząć pracę. Jeżeli nie chcemy pomocy specjalisty warto poprosić o pomoc naszych znajomych lub członków rodziny. Mogą oni posłużyć nam swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami a dodatkowe ręce do pracy na pewno ułatwią nam nasz remont w łazience.

Leave a comment