Skip to content Skip to footer

Sauna fińska do domu, czyli relaks zawsze pod ręką

Sauna parowa, czyli sauna fińska nagrzewa ciało i wspomaga pocenie. Zapewnia wyjątkowy relaks i pomaga w leczeniu wielu dolegliwości. Teraz można cieszyć się nią także w domowym zaciszu!

Sauna fińska i jej zalety

Wewnątrz sauny fińskiej może panować temperatura w przedziale od 60 do nawet 110 stopni Celsjusza. Towarzyszy jej niska wilgotność powietrza na poziomie około 10-15 procent. Dlatego też sauna ta nazywana jest suchą.

Za warunki panujące w saunie suchej odpowiada najczęściej specjalny piec elektryczny z rozgrzanymi kamieniami. Regulacja na piecu pozwala na ustawienie odpowiednich parametrów jego pracy.

Korzystanie z sauny fińskiej ma wiele zalet. Jest ona wskazana jest przy:

– astmie oskrzelowej
– innych chorobach układu oddechowego
– bólach mięśniowych
– zapaleniach stawów
– bólach kręgosłupa
– zaburzeniach krążenia

Jak wykonać saunę fińską w domu?

Z sauny fińskiej można korzystać w różnych miejscach – aqua parkach, hotelach i gabinetach Spa oraz odnowy biologicznej. Ciekawą propozycją jest także sauna fińska do domu, która na pewno spełni wymagania osób lubiących korzystać z niej regularnie.

Sauny fińskie przypominają kabiny. Są najczęściej zbudowane z drewna naturalnego tworzącego obudowę, a także wykończenie wnętrza. Ściany kabiny są odpowiednio izolowane, aby zapobiegać uciekaniu ciepła. Generalnie, sauna fińska do domu nie wymaga podłączania do instalacji wodno-kanalizacyjnej, dlatego można umieścić ją w dowolnym miejscu. Należy jednak pamiętać o właściwej wentylacji.

Taką saunę można wykonać na wymiar, dopasowując ją do pomieszczenia, lecz można także zakupić saunę gotową do montażu.

Gotowa sauna fińska

Sauna fińska w formie gotowej kabiny to najprostszy i najszybszy sposób, aby wyposażyć w nią swój dom. Przy zakupie klient otrzymuje wszystko, co potrzebne, aby rozpocząć korzystanie z sauny we własnym zakresie.

Montaż tego typu konstrukcji również nie jest skomplikowany. Można wykonać go samodzielnie, lecz wtedy, gdy nie mamy doświadczenia w podobnych pracach, najlepiej zlecić je fachowej ekipie.

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć różne sauny fińskie do domu. Ceny mniejszych modeli dla jednej czy dwóch osób rozpoczynają się od około 5 tysięcy złotych. Te o większym metrażu to już koszt kilkunastu tysięcy złotych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw.

Leave a comment