Skip to content Skip to footer

Szafy do kuchni na wymiar

Kupując meble do kuchni stajemy przed wyborem, czy postawić na gotowy zestaw, czy zdecydować się na tak zwane meble na wymiar. Wybór rozwiązania często zależy od naszych preferencji, ale często też uzależniony od ograniczeń architektonicznych. Oto, co warto wiedzieć przed wyborem rozwiązania.

Kuchnie tradycyjne a szafy na wymiar

Tradycyjne zestawy kuchenne dostępne w salonach meblowych, czy czasem w marketach budowlanych to często gotowe ustawienie zarówno szafek, blatów, jak i sprzętów kuchennych. Bywają zestawy zupełnie sztywne, te do naprawdę małych kuchni często nie mają nawet możliwości zmiany kolejności ustawienia elementów w zestawie. Jednak wielu producentów oferuje kilka elementów, zwykle o bardzo ustandaryzowanych wymiarach, które można dowolnie zestawiać ze sobą.

Wybierając meble na wymiar nie jesteśmy zwykle ograniczeni żadnymi standardowymi wymiarami i możemy dowolnie komponować elementy. Korzystając z usług firmy takiej jak ASKO Poznań możemy korzystać z wielu różnych systemów, co daje nam jeszcze większą szansę skomponowania idealnego zestawu.

Wady i zalety kuchni na wymiar

Decydując się na kuchnię pod wymiar nie tylko z łatwością zamontujemy dowolny sprzęt pod zabudowę. Takie rozwiązanie pozwala przede wszystkim najbardziej efektywnie wykorzystać zwłaszcza te trudne, nietypowe przestrzenie. Do tego systemy stosowane w tego typu kuchniach mają wiele wygodnych rozwiązań typu nerki czy cargo.

Takie kuchnie jednak kosztują nieco drożej niż standardowe rozwiązania z salonów meblowych. Do tego indywidualny projekt i idealne dostosowanie do zaistniałej przestrzeni sprawia, że takiej kuchni nie przeniesiemy na nowe mieszkanie.

Jak stworzyć idealną kuchnię?

Dobra kuchnia to taka, w której czujemy się swobodnie, możemy wygodnie gotować i z łatwością wszystko znaleźć. Powinna się nam też podobać, stanowi część salonu bądź jadalni, koniecznie musi pasować do reszty pomieszczenia. W dobrej kuchni nie ma problemu ani z utrzymaniem porządku, ani z ugotowaniem posiłku dla rodziny czy gości.

Ważnym aspektem przy projektowaniu kuchni jest wygoda i ergonomia. Właśnie dlatego warto zaufać fachowcom z firmy ASKO Poznań. Dzięki temu, że mają wieloletnie doświadczenie i korzystają z wielu systemów mogą zaproponować różne udogodnienia. Z jednej strony tacy fachowy pomogą odpowiednio rozplanować rozkład kuchni czy miejsce na poszczególne sprzęty AGD. Z drugiej strony podpowie z jakich ciekawych podzespołów meblowych warto skorzystać, by codzienność w kuchni była łatwiejsza.

Leave a comment