Skip to content Skip to footer

Lustra ozdobne

Lustra są funkcjonalnym elementem spotykanym głównie w garderobach i łazienkach. Coraz chętniej sięgamy także po lustra ozdobne, które doskonale urozmaicają każdą przestrzeń. Odpowiednie dopasowanie lustra pozwoli cieszyć się spójną aranżacją i pięknym wystrojem. Czym kierować się podczas wyboru lustra? Jaką ramę wybrać?

Szeroki wybór

Na rynku znajdziemy mnóstwo luster różniących się wielkościami, ramami i kształtami. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych luster z ozdobnymi ramami, łączące jednocześnie tradycję z nowoczesnością. Funkcja użytkowa zatem z powodzeniem może zostać połączona z walorami estetycznymi. W zależności od stylu mieszkania dobierzmy lustro i jego ramę do danego wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem są także lustra dekoracyjne na wymiar. Można zatem dostosować do własnych preferencji ramę i wielkość lustra.Efektowne zdobienia ramy sprawią, że każde wnętrze zyska świeżości i innego wymiaru.

Kupno lustra

Podczas zakupu lustra ozdobnego, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Niezwykle ważny jest kształt lustra, który warto dostosować do wnętrza. Dostępne są lustra kwadratowe, prostokątne, owalne, czy okrągłe. Pomyślmy także o tym, czy lustro będzie wisiało w poziomie, czy w pionie. Kolejnym ważnym aspektem podczas zakupu jest rama lustra. Powinna ona współgrać z innymi elementami wystroju. Kontrastowe kolory zawsze będą dobrą opcją, natomiast minimalistyczne ramy sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Co ciekawe, modne stają się także lustra bez ram.

Kolor i oświetlenie lustra

Kolejnym ważnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru lustra jest jego kolor. Na rynku znajdziemy kolory oddające naturalny wygląd lub nieco ulepszające. Lustra srebrne najwierniej oddadzą odbicie. Do dekoracji wnętrz można natomiast wybrać grafitowe bądź brązowe lustra. Oświetlenie lustra zależy głównie od tego, gdzie będzie ono wisiało i do czego lustro będzie służyło. W łazience zazwyczaj korzysta się z dodatkowych kinkietów, co wpłynie na dokładność odbicia. Lustra z ledowym oświetleniem cieszą się także sporym zainteresowaniem.

Wybór lustra wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Warto dobrać je do wystroju wnętrza, kierując się także własnym gustem.

Lustra ozdobne znajdziesz w ofercie bengraversky.com

Leave a comment