Skip to content Skip to footer

Urlop z psem, czy to dobre rozwiązanie?

Zdecydowana większość właścicieli psów potwierdzi, że spędzanie czasu w towarzystwie ich czworonoga to czysta przyjemność. Wakacje jednak często rządzą się innymi prawami i pupil zostaje na ten czas oddany znajomym lub rodzinie. Ale czy zawsze trzeba tak robić?

Czy da się podróżować z psem?

Baza miejsc noclegowych, do których bez problemu można zabrać nawet dużego psa, stale się powiększa. Wielu właścicieli nadal jednak ma pewne wątpliwości, czy podróż z psem to dobre rozwiązanie. Tu jednak nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Pozostawienie psa u znajomych będzie dla czworonoga podobnie stresujące jak spanie w nowym, obcym miejscu. Bardziej istotne jest to, na jakich aktywnościach chcemy spędzać czas podczas urlopu oraz jaka jest kondycja psa.

Wędrówki po wielkim, obcym hałaśliwym mieście lub wysokogórska wspinaczka w wielu przypadkach będą dyskwalifikowały pomysł zorganizowania wakacji z psem. Jednak jeśli mają to być spokojne wakacje na łonie natury, to czworonóg odnajdzie się podczas nich doskonale.

By podróż nie była męką…

Wybierając się na wakacje z psem, warto zadbać o dwie rzeczy. Dostosować długość jazdy do możliwości psa, tzn. zwłaszcza na pierwszy tego typu wyjazd nie planować wielogodzinnego dojazdu do miejsca docelowego.

Drugą rzeczą jest bezpieczeństwo psa. Warto zaopatrzyć się w specjalne akcesoria do przewozu czworonogów. Odpowiedni kojec – jeśli pies ma jechać w bagażniku, lub adapter do pasów i osłony na siedzenia – jeśli pies podróż ma spędzić na tylnej kanapie samochodu.

Miejsce i wakacje przyjazne psom

Wakacje z psem ograniczają nieco możliwość spontanicznych wypadów. Warto jednak przynajmniej w dniu wyjazdy zagwarantować sobie nocleg w miejscu akceptującym zwierzęta. Jest ich coraz więcej, ale ludzi wyjeżdżających ze swoimi pupilami również.

Na podróż trzeba też psa odpowiednio spakować. Podstawą jest zabranie miski i zapasu jedzenia. Warto jest też mieć specjalne poidełko, by w podróży w dowolnym momencie łatwo było dać psu napić się wody. Przydadzą się też: legowisko lub koc, ulubione zabawki i przekąski.

Leave a comment