Skip to content Skip to footer

Wybór krzeseł do pokoju dziennego

Salon jest centralną częścią domu. W mieszkaniach o niewielkim metrażu pełni funkcję pokoju dziennego oraz jadalni. Można w nim odpocząć, zjeść posiłek w rodzinnym gronie oraz spędzić czas z przyjaciółmi. Pomieszczenia w małych mieszkaniach powinny być urządzone funkcjonalnymi, nowoczesnymi meblami.

Krzesła salonowe w nowoczesnym stylu

Każdy pokój dzienny powinien posiadać gustowny wypoczynek w postaci kanapy i fotela. Jednak, jeśli rodzina chce jeść wspólne posiłki, a nie ma na to miejsca w kuchni, idealnym rozwiązaniem jest wstawienie do salonu dużego stołu z wygodnymi krzesłami. Krzesła nie powinny zbytnio wyróżniać się na tle pozostałych mebli. Do nowoczesnego wnętrza najlepiej jest wybrać krzesła pokojowe, które nie posiadają obicia. W modzie obecnie są aranżacje industrialne z krzesłami zrobionymi z drewna i metalowego stelaża. Kolorami wiodącymi prym, jeśli chodzi o tego typu meble są biel i odcienie szarości. Barwy te są nie tylko modne, ale także uniwersalne, ponieważ idealnie dopasują się do każdego wystroju.

Krzesła do pokoju w różnorodnej stylistyce

Dla zwolenników wygodnych mebli tapicerowanych producenci przygotowali nowoczesne krzesła do salonu, które często łączą ze sobą innowację z tradycją. Wygodne modele na drewnianych nogach z pikowanym, pluszowym obicie, będą ozdobą każdego eleganckiego wnętrza. Niektóre krzesła pokojowe posiadają wygodne podłokietniki. W połączeniu z przyjemnymi w dotyku materiałami obiciowymi sprawią, że każdy gość będzie się czuł na nich jak we własnym domu. Ostatnio zauważa się również trend na krzesła do salonu z obiciem ze skóry ekologicznej. Model posiada chromowany stelaż i zazwyczaj czarny kolor siedziska. Niewysoka cena niewątpliwie podnosi atrakcyjność mebla.

Krzesła na zamówienie

Designerskie krzesła do salonu można również ozdobić za pomocą poduszek lub pokrowców. Najlepiej będą one pasować do drewnianych krzeseł pokojowych w jednolitych odcieniach bieli lub szarości. Meble do pokoju dziennego dostępne są na zamówienie lub jako gotowe zestawy. Zamawiając krzesła z wybranym przez siebie materiałem obiciowym i kolorem nóg, należy liczyć się z tym, że dostawa może się wydłużyć do kilku tygodni. Kupując nowoczesne krzesła do salonu należy sprawdzić, czy posiadają one na nogach zabezpieczenia przez zarysowaniem. Jeśli nie, koniecznie trzeba dokupić gumowe lub filcowe, samoprzylepne podkładki, aby chronić podłogę przed zniszczeniem.

Leave a comment