Skip to content Skip to footer

Wycieraczki. Warto stawiać na najlepsze

Utrzymanie czystości w domu to trudne zadanie. Każdy jednak powie, że wystarczy sprzątać. Jest w tym dużo prawdy, jednak czystość w domu to o wiele szerszy temat. Aby była większa, warto zacząć od zakupienia kilku dobrych wycieraczek.

Dlaczego warto mieć dobre wycieraczki?

Nie jest tajemnicą, że wiele zanieczyszczeń do domu, wnosimy na butach. Dobre wycieraczki i korzystanie z nich, w znaczący sposób zminimalizują ilość tych zanieczyszczeń. Podstawa to rzecz jasna wycieraczka wejściowa. Musi być bardzo dobrej jakości i umożliwiać oczyszczenie butów z dużej ilości zanieczyszczeń. W zależności od otoczenia domu, warto jednak rozważyć, czy jedna wycieraczka wejściowa wystarczy.

Jeśli otoczenie jest czyste, wyłożone kostką, jedna wycieraczka przy wejściu do domu sprawdzi się doskonale, jeśli jednak jest inaczej, otoczenie domu zawiera błotniste podłoże, potrzebna jest większa liczba wycieraczek. W takich przypadkach sprawdza się wycieraczka przemysłowa, a dopiero następną powinna być wejściowa. Takie rozwiązanie gwarantuje dokładniejsze oczyszczenie obuwia i brak konieczności oczyszczania wycieraczki wejściowej nawet kilka razy w ciągu dnia. Wycieraczka przemysłowa zapewni też jedno – wycieraczka na wejściu nie zniszczy się po paru tygodniach użytkowania, bowiem będzie przyjmować o wiele mniej zanieczyszczeń.

Wycieraczki wewnętrzne – ładne i praktyczne

Dom z wieloma pomieszczeniami łatwiej utrzymać w czystości, jeśli i w środku, pomiędzy pomieszczeniami znajdą się wycieraczki. Oczywiście nie muszą być to takie wycieraczki jak przed wejściem. Wystarczą delikatne wycieraczki biurowe. Dzięki nim przenoszenie zanieczyszczeń nawet na obuwiu domowym będzie dużo trudniejsze. Wycieraczki biurowe mają wiele zalet. Mogą stanowić ozdobę pomieszczenia, co więcej, łatwo utrzymać je w czystości. Jeśli wycieraczki biurowe są z materiału, wystarczy je wyprać.

Podsumowując.

Wiele osób nie docenia wycieraczek, traktując je jako zło konieczne. Nie warto tak robić. Wycieraczki pozwalają łatwo usunąć brud z obuwia, znacząco dzięki temu można zmniejszyć ilość zanieczyszczeń na podłodze mieszkania czy domu. Co więcej, oprócz roli czysto praktycznej, mogą też stanowić ozdobę. Ładna wejściowa wycieraczka zdobić może wejście do domu, a wycieraczki biurowe, stanowić uzupełnienie wystroju domu lub mieszkania.

Leave a comment