Skip to content Skip to footer

Wygodny materac

meble do sypialniŁóżko może być wąskie, może mieć krótkie nóżki lub może go nie być wcale. Tak naprawdę w sypialni liczy się bowiem materac.

Urządzasz sypialnię? Sprawdź, jak wybrać i gdzie kupić najważniejszy mebel, który się w niej znajdzie…

Meble do sypialni podzielić można na dwie kategorie – te, które mają wyglądać i te, które powinny być wygodne. Łóżko zalicza się do tej drugiej kategorii, a najważniejszym elementem łóżka jest materac. Kto kupuje meble do sypialni właśnie od tego elementu powinien zacząć.

Idealny materac powinien przede wszystkim dopasować się do naszego ciała. Nie może być zbyt miękki, ale też zbyt twardy. W pierwszym przypadku kręgosłup będzie się wyginał w sposób nienaturalny, w drugim mogą nas boleć mięśnie zmuszone do leżenia na twardej powierzchni. Co więcej, materac powinien mieć zróżnicowaną sprężystość w zależności od miejsca na przekroju. W skrócie – im głębiej, tym twardziej.

Wybierając materac należy zdecydować, z jakiego materiału będzie wykonany. W ofertach sprzedawców dostępne są bowiem materace lateksowe i wykorzystujące sprężynę kieszeniową. W pierwszym przypadku materiał będzie odkształcał się wolniej, powoli wracał do poprzedniej pozycji. Materac lateksowy będzie też wymagał odpowiedniego stelaża. Można także zdecydować się na materac z pianki, który dość dobrze absorbuje ruchy ciała podczas snu. Kto chce wydać nieco więcej, może zdecydować się na materac z materiałów naturalnych – włosia końskiego, bawełny czy jedwabiu. Takie rozwiązanie zagwarantuje odpowiedni mikroklimat potrzebny do odpoczynku w czasie snu.

Wygodny materac

Materac- podstawa wygodnego łóżka
fot: www.gscarpetcleaning.co.uk

Najlepszym rozwiązaniem przy wyborze materaca będzie wizyta w sklepie oferującym meble do sypialni i samodzielne sprawdzenie, który najbardziej nam odpowiada. Tu jednak ważna uwaga – nie warto spieszyć się z wyborem. To, że na którymś materacu będzie nam wygodniej przez kilka chwil, nie znaczy że tak samo będzie po całej nocy.
Źródło artykułu: https://idealdesign.pl/sofy-designerskie

Leave a comment