Skip to content Skip to footer

Zabudowa rur grzewczych płytami gipsowo-kartonowymi

Rury grzewcze stanowią nieodłączny element domowych pomieszczeń. Wcale nie oznacza to jednak, że muszą one znajdować się na widoku. Zabudowa rur grzewczych znacznie zwiększa walory estetyczne pomieszczenia, a dodatkowo można ją wykonać na własną rękę. Jest to rozwiązanie tanie, dlatego też na jego zastosowanie może zdecydować się każdy.

Zabudowa rur grzewczych – co będzie potrzebne?

Aby wykonać zabudowę rur grzewczych, koniecznie trzeba wyposażyć się w płytę gipsowo-kartonową. Do tego niezbędny okazuje się gips szpachlowy, a także stalowe profile. Nie wolno zapomnieć o takich akcesoriach jak kołek rozporowy, blachowkręty, nożyce do cięcia blachy, wiertarka udarowa, a także poziomica.

Trzeba pamiętać o tym, że zadbanie o odpowiednie wyposażenie to połowa sukcesu.

W jaki sposób wykonać zabudowę rur?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że Zabudowa rur grzewczych to zadanie wyjątkowo mało skomplikowane, toteż powinien sobie z nim poradzić każdy. Na początku należy przystąpić do stworzenia planu – czyli określenia, jakich rozmiarów będzie gotowa zabudowa rur grzewczych. Następnie należy przyciąć stalowe profile na odpowiednią szerokość i długość, a następnie przymocować je do ściany przy pomocy wkrętów bądź też kołków szybkiego montażu.

Gotową konstrukcję należy dokładnie obudować przy pomocy dociętych płyt kartonowo-gipsowych. Po zakończonej pracy całość konstrukcji warto dokładnie pokryć szpachlą i pomalować na wybrany kolor. Jak widać, prace nie są szczególnie skomplikowane, a mogą zagwarantować fantastyczny efekt wizualny.

Leave a comment