Skip to content Skip to footer

Zadzwoń po dźwig

Myślisz o tym, aby zdecydować się na wynajem dźwigów? Nie ma co ukrywać, że wynajem to rozwiązanie znacznie tańsze niż zakup. Niemniej jednak tańsze nie musi oznaczać tego samego, co lepsze i chyba nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Co można powiedzieć o wynajmie dźwigów?

Zgodnie z tym, co już zostało powiedziane, wynajęcie dźwigu jest oczywiście tańsze. Fakty są jednak takie, że cena to nie wszystko i bardzo dobrze byłoby o tym pamiętać. Istotne znaczenie ma choćby zastosowanie.

Jeżeli chodzi o częste wykorzystanie dźwigu, nie ma co ukrywać, że wynajem może tracić na atrakcyjności. Tak więc na pewno istotne znaczenie ma to, jak przedstawiają się oczekiwania. Co do wątpliwości, warto pamiętać, że nie należy podejmować decyzji na podstawie przeczuć. Jeśli są wątpliwości, konieczne jest poradzenie się profesjonalisty.

Zwracanie uwagi na opinie — warto czy nie warto?

Ktoś może powiedzieć, że w razie wątpliwości wystarczy zwrócić uwagę na opinie krążące po internecie, ale takie postawienie sprawy nie jest zgodne z prawdą. Otóż opinie nie muszą być zgodne z prawdą, w końcu nie wiemy, czy dana osoba ma jakieś doświadczenie z wynajmem dźwigów (a nie ma co ukrywać, że wynajem dźwigów to bez wątpienia bardzo poważna sprawa).

Niemniej jednak nie oznacza to tego, że nie należy zwracać uwagę na krążące opinie. Wprost przeciwnie, absolutnie warto zwrócić uwagę na opinie, po prostu trzeba uważać z wyciąganiem wniosków. Nietrudno, żeby wyciągnięte wnioski były zbyt pochopne.

Czy oprócz dźwigu potrzebny jest mi również operator?

Zastanawiasz się nad tym, czy potrzebujesz operatora? Jest to pytanie, z którym musisz zmierzyć się samodzielnie. Wszystko zależy od tego, jak przedstawiają się Twoje możliwości w zakresie kierowania dźwigiem. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, nie ma co podejmować ryzyka.

W końcu nie ulega wątpliwości, że bezpieczeństwo jest tym, co ma największą wartość. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na to, jak różne niebezpieczne sytuacje miały miejsce w przeszłości. Naturalnie to nie jest tak, że wina zawsze była po stronie operatora dźwigu, nic bardziej mylnego. Niemniej jednak nie ma żadnych wątpliwości, że prawidłowe operowanie dźwigiem ma szalenie istotne znaczenie.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Szczurowski

Leave a comment