Skip to content Skip to footer

Błędy podczas zakupu pościeli satynowej

Wybór odpowiedniej pościeli bawełnianej z domieszką materiału satynowego jest bardzo dużym wyzwaniem, gdyż wysoka cena bawełny sprawia, że istnieje na rynku bardzo dużo pościeli, które są jedynie podróbkami wysokiej klasy materiału i jedynie imitują właściwości tego materiału. W artykule postaram się przedstawić kilka błędów, których należy wystrzegać się kupując pościel z gatunku pościel satyna bawełniana 200×220.

POŚCIEL SATYNA BAWEŁNIANA 200×220 – CENA

Pościel satynowa 200×220 z domieszką bawełny cechuje się znacznie wyższą ceną niż zwykle inne pościele z niższej klasy materiałów. Dlatego nie można oczekiwać, że znajdziemy pościel wysokiej jakości w supermarkecie za 60 czy 70 złotych. Takie pościele najczęściej bardzo szybko tracą swoje właściwości i po kilku praniach nie będą nadawać się do użytku. Niektóre od samego początku nie będą spełniać pierwotnych założeń, gdyż wykonanie pościeli, która mogłaby być w takiej cenie i posiadać dobrą jakość jest po prostu nie możliwe

POŚCIEL SATYNOWA 200×220 – UŻYWANA

Używana pościel to kupowanie kota w worku. Jest tańsza, lecz bawełna mimo wielu zalet posiada jedną bardzo dużą wadę, która uwypukla się jeszcze bardziej w przypadku pościeli wykonanych z bawełny, i jest nią wnikanie brudu głęboko w strukturę tkaniny. Nie wiemy jak była użytkowana pościel poprzednio oraz nie wiemy czy osoba od której kupujemy pościel nie była na coś chora. Nawet bardzo dobre pranie może okazać się niewystarczające aby zmyć ślady ówczesnej eksploatacji.

POŚCIEL 200×220 SATYNOWA – CERTYFIKATY

Jeśli chcesz mieć pewność, że pościel satynowa jest najwyższej jakości oraz jest bezpieczna i nieuczulająca dla twoje skóry powinieneś przy wyborze obserwować czy pościele posiadają oficjalny certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Jest to najważniejszy certyfikat w przemyśle tekstylnym, który gwarantuje bezpieczeństwo oraz jakość wyrobów.Wybierając produkty z tym certyfikatem możemy być pewni, że pościel będzie spełniała najwyższe kryteria jakościowe.

POŚCIEL 200X220 SATYNOWA – ŹRÓDŁO

Nie należy również kupować pościeli z niepewnych źródeł. Wiele pozytywnych opinii na niezależnych stronach może upewnić nas, że dana hurtowania czy sklep prezentuje produkty najlepszej jakości oraz takie które są zgodne z prezentowanym opisem produktu, który znajdujemy na stronach internetowych lub etykietach w sklepach stacjonarnych.

Leave a comment