Skip to content Skip to footer

Obiekty ułatwiające zagospodarowanie ogrodu

Ogród jest miejscem użytkowanym przez różne osoby, a dodatkowo spełnia on różne funkcje. Należy go odpowiednio wyposażyć, aby był komfortowy i zapewniał wygodę podczas spędzania w nim wolnego czasu.

Tworzenie stref aktywności przez dobór wyposażenia

Aby ułatwić korzystanie z ogrodu nawet w upalny dzień, warto umieścić w nim obiekty, które osłonią osoby wypoczywające w ogrodzie. Domki ogrodowe drewniane są dobra alternatywą dla pawilonów ogrodowych. Zbudowane są z naturalnych materiałów, przez co lepiej komponują się z zielenią roślin. W zależności od potrzeb wykonywane są w różnych rozmiarach.

Na ustawienie takich konstrukcji nie jest wymagane zezwolenie budowlane. Dzięki niskiej wadze nie wymagają one również fundamentów i skomplikowanych prac ziemnych. Wyznaczając strefy aktywności w ogrodzie, można zaznaczyć część rekreacyjną przez ustawienie domku ogrodowego drewnianego w dowolnym miejscu. Przy takiej zabudowie może znajdować się grill lub patio.

Przestrzeń magazynowa na narzędzia ogrodnicze.

Codzienny czynności pielęgnacyjne w ogrodzie wymagają dostępu do narzędzi oraz przechowywania akcesoriów ogrodowych. Domki ogrodowe drewniane doskonale się do tego nadają. Montując w nich regały i wieszaki łatwo zachować porządek w narzędziach.

Domek można wyposażyć w źródło światła tak, aby o każdej porze można było z niego skorzystać. Jeżeli dodatkowo instalacja elektryczna wyposażona będzie w gniazdka elektryczne, to posłużyć mogą one do podłączenia narzędzi elektrycznych lub ładowania akumulatorów urządzeń przenośnych. Należy stosować zabezpieczenia przeciw pożarowe, ponieważ konstrukcja domku wykonana jest z drewna.

Funkcje rekreacyjne domku drewnianego

Domki drewniane ogrodowe mogą być dopasowane do potrzeb użytkowników. Zadaszenie i taras to dodatkowe zalety takiego rozwiązania. Jeżeli ma być to obiekt całoroczny, warto wybrać wersję ocieplaną i z zamontowanymi szczelnymi oknami.

Sam domek może służyć jednakowo do odpoczynku podczas prac ogrodniczych lub jako miejsce do rekreacji na łonie natury. Przy odpowiednim zaplanowaniu otoczenia domku łatwo wygospodarować miejsce na zapas drewna na ognisko oraz wykonać pomieszczenie magazynowe na potrzebne akcesoria grillowe i meble ogrodowe. Należy pamiętać o możliwości zamykania domku na klucz lub kłódkę. Przed sezonem drewno należy zabezpieczyć przed wilgocią.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Megiw – producentem drewnianych domków ogrodowych

Leave a comment