Skip to content Skip to footer

Co sprawdzić przed nawiązaniem współpracy z firmą remontową?

Każdy, kto planuje remont mieszkania powinien wziąć pod uwagę usługi świadczone przed wyspecjalizowane przedsiębiorstwa. Jest to najlepsza opcja, jeśli zależy nam na tym, aby proces ten przebiegał sprawnie, a jednocześnie profesjonalnie. Decyzji o współpracy nie można jednak podjąć zbyt pochopnie. Przed podpisaniem umowy warto dokonać starannej weryfikacji.

Przykładowe projekty

Dobre przedsiębiorstwo remontowe z pewnością posiada na swojej stronie zdjęcia zrealizowanych przedsięwzięć. Warto zapoznać się z galerią, gdyż w ten sposób możemy przekonać się, czy standard usług znajduje się na satysfakcjonującym poziomie. Dobrze jest, jeśli fotografie ukazują stan pierwotny oraz po remoncie.

Pamiętajmy, że przedsiębiorstwo remontowe nie ma dużego wpływu na dobór materiałów, czy też ich wygląd wizualny. Fachowcy realizują jedynie założenia klientów. Nie jest to pracownia architektoniczna, która projektuje wnętrza. Oczywiście, jeśli zwrócimy się z prośbą o poradę, to z pewnością zostanie nam ona udzielona. Oglądając zdjęcia powinniśmy więc zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania.

Cena

Cennik usług remontowych ustalany jest w sposób indywidualny przez przedsiębiorstwo. Każda firma ustala własne kwoty, na które wpływ ma wiele różnych czynników. Oczywistym jest, że większość osób pragnie zapłacić za robociznę możliwie najmniej. Takie podejście nie jest jednak dobre. Nie zapominajmy, że remont mieszkania przeprowadza się zwykle raz na kilka, a nawet kilkanaście lat.

Priorytetem jest to, aby usługi remontowe zostały zrealizowane precyzyjnie i fachowo. Wybrane przez nas przedsiębiorstwo powinno posiadać doświadczenie w branży. Cennik usług remontowych nie powinien być naszym wyznacznikiem, gdyż zwykle wycena następuje na podstawie indywidualnego przypadku. Wiele zależy od tego, w jakim stanie jest nasze mieszkanie, a także jaki efekt końcowy chcemy uzyskać.

Opinie klientów

Po zapoznaniu się z orientacyjnym cennikiem usług remontowych powinniśmy przejść do opinii klientów. Sprawdzenie referencji, które często znajdują się na stronie oficjalnej firmy to zbyt mało. Warto jest zapytać znajomych, czy mieli do czynienia z daną ekipą remontową. Możemy wykorzystać do tego media społecznościowe. Warto dołączyć do grup tematycznych – być może ktoś poleci nam sprawdzonego wykonawcę.

Do opinii znalezionych w sieci należy podejść z pewnym dystansem. Nie wszystkie z nich są zweryfikowane. Niektóre negatywne komentarze mogą być wynikiem nieuczciwego działania firm konkurencyjnych.

Leave a comment