Skip to content Skip to footer

Nowe zastosowanie dla barowych stołków

W poszukiwaniu nieszablonowych rozwiązań, projektanci mebli sięgają do tradycyjnych urządzeń i nadają im nowe znaczenie i funkcje. Do takich przemian zaliczyć można wysokie krzesła i stołki barowe do kuchni, które przeżywają swoją drugą młodość.

Krótka historia stołków barowych

Pierwsze skojarzenie z nazwą: stołek barowy drewniany, to oczywiście filmy westernowe. W miasteczkach Dzikiego Zachodu, zmęczeni kowboje siedzieli za barem na prostych, drewnianych, wysokich krzesłach. Z filmu moda przeniosła się do restauracji, pubów, dyskotek i wszelkich tego typu lokali. Wysokie stołki barowe drewniane, idealnie wpasowały się w specyfikę lokali rozrywkowych i sposobu serwowania napoi przy wysokich blatach barów. W ostatnich latach, projektanci wnętrz dostrzegli, jak przydatny jest stołek barowy drewniany w ciekawym i niebanalnym wystroju domów i mieszkań, a zwłaszcza kuchni.

Materiał i wykończenie stołków barowych do kuchni

Używane w aranżacjach wysokie stołki barowe do kuchni, wykonywane są z różnych materiałów i posiadają szeroką gamę wzorów i kolorów. Stołki barowe są wykonywane, zarówno z surowców naturalnych, jak i z wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych. Dzięki zastosowaniu tak szerokiej gamy rozwiązań, możliwe jest wykonywanie mebli we wszystkich barwach. W celu zaznaczenia oryginalności i wyjątkowości, producenci wykonują ciekawe zdobienia siedzisk i zaskakujące kształty nóżek. Stołki barowe drewniane mają cztery lub trzy nogi, a w tradycyjnych wersjach jedną. W każdym z tych rozwiązań nogi mogą być proste lub wygięte w finezyjne, geometryczne kształty.

Harmonia w aranżacji kuchni

W kuchniach o tradycyjnych ciepłych kolorach, najlepiej sprawdzą się wysokie, drewniane stołki i krzesła barowe. Stołki mogą być wykończone ciepłymi, miękkimi materiałami, takimi jak plusz i sztuczny miś. We wnętrzach o nowoczesnym designie, zastosowanie znajdą stołki metalowe i plastikowe, często o surowym i prostym wyglądzie.

Wyspa i wysokie blaty

W kuchniach osób ceniących sobie wygodę oraz otwartość, coraz częściej znajdują zastosowanie wysokie stoły lub wyspy z wmontowanymi urządzeniami kuchennymi, na przykład płytą elektryczną lub zlewozmywakiem. Wysokie stołki barowe drewniane są koniecznością przy tego typu meblach. Sprawdzą się zarówno podczas rodzinnych obiadów, jak i podczas imprez z przyjaciółmi.

Leave a comment