Skip to content Skip to footer

Zdrowe kołdry puchowe dla alergików

Wydawać się może, że kołdra puchowa 200×220 nie jest odpowiednia dla uczuleniowców. Jednak okazuje się, że głównym powodem złego samopoczucia alergików nie jest puch, a roztocza znajdujące się w kurzu domowym. Kurz osiada na pościeli i powoduje ataki kataru lub swędzenie.

Puchowe kołdry dla osób z alergią

Kołdra antyalergiczna 200×220 nie musi być zrobiona ze sztucznych włókien. Wiadomo, że naturalne materiały są o wiele lepsze dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednak wiele osób jest przekonanych, że puch ma właściwości uczulające i rezygnuje z komfortu spania pod naturalnym przykryciem. Badania wskazują, że przyczyną zwiększających się w nocy dolegliwości alergicznych nie jest puch, tylko znajdujące się w pomieszczeniu roztocza. Kołdra 200×220 może być wypełniona różnymi wkładami antyalergicznymi, ale nie przyniosą one oczekiwanego rezultatu, jeśli w sypialni będzie znajdował się kurz z roztoczami.

Zasady zdrowego snu

Zdrowy i bezpieczny sen może zapewnić przestrzeganie kilku reguł. Kołdra puchowa 200×220 wymaga systematycznego czyszczenia. Musi być porządnie wytrzepana i przewietrzona. Tylko w taki sposób można się z niej pozbyć niebezpiecznych roztoczy. Sypialnia alergika również wymaga dokładnego sprzątania, odkurzania i zmywania podłogi na mokro. Najważniejsze jest zapobieganie fruwaniu i osadzaniu się kurzu. Kołdra antyalergiczna 200×220 powinna być w ciągu dnia schowana lub zakryta, żeby nie mogła się zakurzyć. Skrupulatne pilnowanie czystości w połączeniu z antyalergiczną pościelą, pozwoli cieszyć się zdrowym i spokojnym snem.

Kołdra dobrana do potrzeb

Kołdra 200×220 musi spełniać określone warunki, aby mogła służyć przy wypoczynku. Nakrycie nocne powinno być dopasowane do wielkości łóżka. Zbyt duża kołdra puchowa będzie w nocy spadać i tym samym powodować ciągłe wybudzanie się ze snu. Kołdrę trzeba też dobierać do wzrostu użytkownika. Spanie pod zbyt krótką kołdrą jest z pewnością mało komfortowe. Alergicy chętnie sięgają po kołdry antyalergiczne. W tym przypadku warto zwrócić uwagę, aby był to produkt naturalny. Dzięki temu skóra będzie mogła swobodnie oddychać i nie będzie się pocić. Również poszewki powinny być uszyte z tkanin naturalnych na przykład bawełnianych. Kompleksowe zadbanie o otoczenie w sypialni oraz właściwy dobór pościeli pozwolą cieszyć się relaksującym i głębokim snem. Warto zadbać o sypialnię, by móc sprawnie fizycznie i psychicznie funkcjonować w ciągu dnia.

Leave a comment