Skip to content Skip to footer

Zużyte elementy z palladu – co z nimi zrobić?

Pallad jest pierwiastkiem dość często spotykanym. Wiele osób często nie ma pojęcia, że ma z nim do czynienia. Mogłoby się wydawać, że metali szlachetnych nie znajdziemy w elementach powszechnie stosowanych, a jedynie w drogocennych przedmiotach np. biżuterii. Nic bardziej mylnego! Warto dowiedzieć się więcej o palladzie i jego zastosowaniu.

Czym jest pallad?

Pallad jest pierwiastkiem zaliczanym do grupy Niklowców. Naturalnie występuje on w stopach platyny. Można również wytworzyć go podczas procesów przemysłowych. Ciekawym jest, że za najwyższy poziom wydobycia palladu odpowiadają nasi wschodni sąsiedzi, czyli Rosjanie. To właśnie tam znajdują się największe złoża tego materiału.

Gdzie wykorzystywany jest pallad?

Pallad wykorzystywany jest w rozmaitych branżach. Zwykle służy on do produkcji wyrobów jubilerskich. Często wykorzystuje się go również do produkcji katalizatorów samochodowych (w autach z silnikiem benzynowym). Ponadto metal ten stosowany jest do wytwarzania instrumentów precyzyjnych (m.in. do celów przemysłowych), czy też standardowych gniazdek elektrycznych. Nierzadko można spotkać się z palladem w formie stopu platyny. W modzie jest to materiał wykorzystywany do m.in. pokrycia sprzączki od paska. W przeszłości to właśnie z tego metalu wykonywano monety np. radzieckie ruble. Oczywiście ilość zastosowań jest o wiele większa.

Jak pozbyć się palladu?

Elementy zawierające w swym składzie pallad są relatywnie cenne. Dużym błędem jest więc ich wyrzucanie do kosza. Skup palladu daje nam możliwość pozbycia się wszystkich elementów zawierających w sobie właśnie ten pierwiastek. Jest to dla nas najprostsze rozwiązanie, które opłaca się najbardziej.Skup palladu to indywidualne podejście do każdego klienta. Wycena następuje w sposób rzetelny i uczciwy. Nie musimy więc obawiać się, że staniemy się ofiarą oszustwa. Wystarczy, że wybierzemy sprawdzone przedsiębiorstwo, które cieszy się pozytywną opinią wśród klientów.

Złom palladu przyjmowany jest w wielu rozmaitych formach m.in. blaszek palladowych, stopów palladowych, drutów palladowych, kondensatorów palladowych. Wiele zależy od tego, co oferuje konkretna firma specjalizująca się w skupywaniu metali szlachetnych.Złom palladu może przynieść nam spore zyski. Wbrew pozorom nie musimy mieć do sprzedania dużej ilości elementów. Cena palladu to średnio 90 zł/g. W pierwszej kolejności następuje wycena dostarczonych produktów. Cena palladu uzależniona jest również od ogólnej ceny metali szlachetnych. Wszystko wskazuje na to, że będzie ona rosła.

Leave a comment