Skip to content Skip to footer

Dom spokojnej starości- odpowiednie rozwiązanie?

dom opieki warszawa Starość to już dzisiaj często nie radość. Żyjemy coraz dłużej i choć ma to zdecydowanie wiele plusów, to jednak już nie dla każdej starszej osoby ten etap życia to odpoczynek i zabawa z wnukami. Dzisiaj bowiem starości towarzyszy wiele chorób. Niektóre atakują jedynie ciało naszego seniora- z tymi za pomocą leków zazwyczaj daje się coś zrobić, jednak niestety na choroby neurodegeneracyjne leku skutecznego nie mamy.

Opieka nad seniorem

Osoby, które w wieku starszym dotyka jakaś choroba niestety stają się zależne często od pomocy swoich krewnych. Czasem, w przypadku po prostu pewnych zwykłych chorób chodzi o zrobienie zakupów czy pomoc przy posprzątaniu mieszkania i podczas wizyty u lekarza. Czasem jednakże opieka nie jest tak prosta.

Dzieje się tak przede wszystkim w przypadku właśnie chorób neurodegeneracyjnych, których najsłynniejszym przedstawicielem jest oczywiście choroba Alzheimera. W przypadku tych chorób prędzej czy później chorzy wymagają praktycznie całodobowej opieki. Dzisiaj jednakże większość z nas nie jest w stanie sobie na to pozwolić. Jakie mamy alternatywy oprócz zwolnienia się z pracy?

Dom opieki Alzheimer

Warszawa i każde inne większe miasto będzie miało na pewno wiele domów opieki. Warto z całą mocą podkreślić, że choć zlepek słów „dom opieki Alzheimer Warszawa” brzmi strasznie i całkowicie abstrakcyjnie, to jednak dzisiaj tego typu instytucje naprawdę wyglądają znacznie inaczej niż dawniej. A inaczej to znaczy jak?

Przede wszystkim w większości takich instytucji nie dochodzi wcale do żadnych nadużyć. Pracują tam ludzie z pasją i powołaniem, którzy lubią zajmować się starszymi osobami i robią to chętnie. Ponadto dzisiaj w domach opieki organizowanych jest wiele zajęć dla seniorów aktywizujących ich.

Jak wybrać dom opieki?

Pozostaje zatem już jedna, bardzo ważna kwestia- jak wybrać dom opieki? W tym celu najlepiej wykorzystać internet. Tu wpisujemy w wyszukiwarkę odpowiednie hasło np. „dom opieki mazowieckie” i następnie zapoznajemy się z ofertami poszczególnych instytucji.

Warto jeszcze wiedzieć czym się kierować podczas wyboru odpowiedniego domu opieki. Otóż przede wszystkim trzeba spojrzeć, co zawiera cena. Ponadto warto porozmawiać z personelem, poznać te osoby, zobaczyć jak pracują ze starszymi osobami. Dobrze będzie jeśli wybierzemy dom spokojnej starości, w którym personel nie tylko będzie dbał o komfort naszych seniorów, lecz także będzie ich aktywizował. Takie zajęcia nie tylko sprawiają seniorom przyjemność, lecz również spowodują wolniejsze postępowanie choroby.

Materiały do artykułu dostarczył Kaśmin – dom opieki alzheimer warszawa.

Leave a comment