Skip to content Skip to footer

Dorosły start w Legnicy

Każdy młody człowiek chce się usamodzielnić i rozpocząć własne, dorosłe życie – nie ma w tym niczego dziwnego. Doskonałym miejscem, aby zacząć przygodę zwaną ”dorosłością” jest Legnica – miasto w województwie dolnośląskim. Ze względu na brak trudności w znalezieniu pracy oraz fakt, że jest to miasto wyjątkowo dobrze rozwinięte, wielu ludzi decyduje się na przeprowadzkę tutaj.

Nie mam gdzie mieszkać!

Każda przeprowadzka łączy się oczywiście ze znalezieniem dachu nad głową. Rzecz jasna, na początku można nocować w różnego rodzaju hostelach czy hotelach, ale to raczej mało ekonomiczna opcja. Można również skorzystać z uprzejmości znajomych, ale lepiej jest jej nie nadszarpnąć.

Na szczęście zarówno mieszkania, jak i domy w Legnicy są dostępne zarówno do wynajmu, jak i do zakupienia. Każdy kto ma takie życzenie może zwrócić się do biura nieruchomości z prośbą o pomoc w znalezieniu idealnego miejsca dla siebie. Warto również przeglądać strony internetowe, na których ogłaszają się zarówno biura nieruchomości, jak i osoby prywatne.

W bloku czy w domu?

Młode osoby, które przyjeżdżają do Legnicy, aby rozpocząć tutaj swoją karierę zawodową, najchętniej decydują się na mieszkania w blokach. Nic dziwnego, duży dom to raczej propozycja dla osób, które posiadają rodzinę bądź planują ją w krótkim czasie założyć.

Warto jednak pamiętać, że i mieszkania, i domy w Legnicy można z powodzeniem wynajmować zanim zdecydujemy się na zakup. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla osób, które jeszcze nie są w stu procentach przekonane, że chcą swoją przyszłość wiązać z tym miastem.

Na jakie koszty się przygotować?

Ze względu na fakt, że Legnica jest trzecim co do wielkości miastem w województwie dolnośląskim, ceny zakupu czy wynajmu mogą być nieco wyższe niż w mniejszych miastach. Warto jednak pamiętać o tym, że zawsze są one uzależnione od lokalizacji, metrażu oraz standardu danego domu czy też mieszkania.

Kupując dom bądź mieszkanie warto również negocjować cenę, zwłaszcza, jeżeli kupujemy od osoby prywatnej. Z pewnością nawet kilkanaście złotych na metrze kwadratowym da niemałą sumę w przeliczeniu ogólnym, dlatego warto spróbować i podjąć taką rozmowę. Nic tym samym nie tracimy a możemy zyskać.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Modernbud

Leave a comment