Skip to content Skip to footer

Pierwszy krok do wymarzonej pracy – pisanie cv

pisanie cvNiewątpliwie, trzeba pokonać wiele przeszkód i przejść wiele etapów przed dostaniem wymarzonej pracy. Pierwszym etapem, a jednocześnie jednym z najważniejszych jest napisanie cv. Pisanie cv nie powinno być bagatelizowane, gdyż jego końcowy produkt jest naszą wizytówką, prezentującą nas przed pracodawcą.

Co już potrafimy?

Celem pisania cv jest stworzenie dokumentu, który przekona pracodawcę do tego, że to właśnie my jesteśmy najlepszym kandydatem na dane stanowisko. Musimy więc zapisać wszystko, co jest dowodem na to, że posiadamy odpowiednie umiejętności do pełnienia danej funkcji.

O tym jak dobrze jesteśmy przygotowani do danej pracy świadczy oczywiście nasze doświadczenie. Z tego właśnie względu, w pisaniu cv najważniejsze jest właśnie przedstawienie swojego doświadczenia. Należy wypisać wszystkie ważne rzeczy jakie robiliśmy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że faktycznie powinny być to tylko ważne rzeczy. Nie jest wskazane bałaganienie cv nic nie znaczącymi praktykami, czy mało ważnymi pracami jakie wykonywaliśmy. Jeśli w rubryce z doświadczeniem zapiszemy zbyt wiele rzeczy, pracodawca pomyśli zapewne, że tak na prawdę nic ważnego nie zrobiliśmy i dlatego w cv znalazło się tak wiele nic nie znaczących pozycji.

Gdzie się uczyliśmy?

Drugą pod względem ważności informacją, jaką należy zawrzeć podczas pisania cv jest to, gdzie chodziliśmy do szkoły, jakie ukończyliśmy studia oraz czy mamy ukończone jakieś dodatkowe kursy. Warto mieć na uwadze, że dodatkowe kursy są często nawet ważniejsze od studiów. Jeśli są bowiem prestiżowe, pracodawcy bardzo je doceniają. Jeśli natomiast nawet nie znaczą zbyt wiele to i tak bardzo dobrze świadczą o kandydacie do pracy, gdyż są dowodem na to, że próbuje się on nieustannie rozwijać i cechuje go ambicja.

Warto jednak mieć na uwadze, aby pisać w cv jedynie o kursach, które mają coś wspólnego ze stanowiskiem na które aplikujemy. Pisanie cv na zasadzie podawania wszelkich ukończonych kursów, nawet tych w żaden sposób niezwiązanych z daną branżą całkowicie mija się z celem.

Kim jesteśmy?

Bardzo ważne jest, aby pracodawca czytając dane cv czuł, że czyta o konkretnym człowieku. W tym celu należy podać wszelkie swoje najważniejsze dane oraz koniecznie należy umieścić swoje zdjęcie w cv. Sprawia to, że cv nie jest już dla pracodawcy kolejnym zlepkiem informacji, lecz przedstawia życiorys konkretnego człowieka. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ważną i nieraz pomijaną kwestią jest również pisanie w cv o swoich pasjach i zainteresowaniach.

Pomoc w pisaniu cv uzyskasz na stronie https://kreatorzykariery.pl/

Leave a comment