Skip to content Skip to footer

Domek ogrodowy – charakterystyka

Domki ogrodowe to praktyczne i estetyczne rozwiązania, które pozwalają nie tylko ciekawie zaaranżować przestrzeń ogrodu, ale też przechowywać wewnątrz narzędzia i inne przedmioty używane w otoczeniu domu.

Domki ogrodowe – z papą bitumiczną lub gontem

Domki są praktycznym rozwianiem na cały rok z uwagi na fakt, że posiadają wysokiej jakości pokrycie dachowe. Zapewnia ono szczelność i chroni przed dostaniem się wody i śniegu do wewnątrz. Wynika to z zastosowania papy bitumicznej lub gontu. Tego typu pokrycie jest trwałe, a ponadto estetyczne, stąd tak duża popularność w ostatnim czasie.

Pierwszy z tych materiałów jest lekki i wytrzymały na opady śniegu lub deszczu. Dlatego tak chętnie wybiera się go do pokrycia domków w grodzie. Z kolei, jeśli chodzi o gont, to obecnie modne kolory, w jakich jest wybierany to: zieleń, czarny, brązowy i czerwony.

Domki do ogrodu w formie altan oraz domki letniskowe

Renomowany producent domków ogrodowych oferuje obecnie nowoczesne rozwiązania w formie domków altan oraz domków letniskowych, pełniących role rekreacyjne np. w okresie letnim. Tego typu budynki mogą też służyć jako schowki ogrodowe. Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwala uchronić sprzęt ogrodniczy i takie przedmioty jak np. grille w okresie zimowym przed opadami śniegu i deszczu.

Domki ogrodowe mogą być wyposażone w elementy ozdobne, takie jak np. donice drewniane, które stanowią efektywny dodatek. W ten sposób możliwe jest stworzenie pięknej przestrzeni w ogrodzie.

Solidne domki do ogrodu

Przodujący producent domków ogrodowych oferuje obecnie rozwiązania, które dają możliwość utworzenia formy składzika lub np. altany ogrodowej, która wytrzyma wiele lat. Drewniane domki są projektowane z myślą o różnych potrzebach, także jako miejsce do np. wypoczynku w okresie wakacyjnym.

Inną opcją są designerskie domki ogrodowe, które stanowią odzwierciedlenie nietuzinkowego charakteru i gustu właściciela. Tym samym domek może idealnie komponować się innymi elementami zagospodarowania przestrzennego działki. Wiodący producenci domków ogrodowych posiadają w ofercie rozwiązania, które wychodzą naprzeciw nowoczesnym trendom i rozwiązaniom zapewniającym wysoki design i praktyczność na co dzień.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Leave a comment