Skip to content Skip to footer

Od czego zależy cena wiaty rowerowej

Wiaty rowerowe to bardzo fajny sposób, aby właściwie ochronić rower przed zniszczeniem. Jest to dobra opcja szczególnie w sytuacji, kiedy mamy w swoich zbiorach kilka jednośladów, bo kwestia ich przechowywania w tej sytuacji staje się kłopotliwa. Dobrze wtedy zaopatrzyć się w odpowiednią wiatę i ułatwić sobie to zadanie.

Dlaczego warto trzymać rower w wiacie

Wiaty rowerowe bywają bardzo pomocne, bo są idealnym miejscem do przechowywania jednośladów. Właściwie go ochraniają i sprawiają, że rzeczywiście nie trzeba szukać odpowiedniego miejsca, które pomieści wszystkie rowery. Należy pamiętać, że odpowiednie przechowywanie roweru, gwarantuje, że o wiele dłużej będzie służył, co jest bardzo ważne.

Na rynku mamy jednak dostępnych bardzo wiele wiat, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale także wielkością i materiałem, z jakiego zostały wykonane. Jedne są bardziej trwałe, a drugie zdecydowanie mniej. Warto tym sugerować się przy wyborze.

Jaka jest cena wiat rowerowych

Wiata rowerowa cena różni się od siebie, często bardzo znacznie. Zależy jednak głównie od tego, z jakiego materiału została wykonana. Najdroższe są wiaty wykonane z materiału poliwęglowego. To ten jest zdecydowanie najtrwalszy i służy jak najdłużej. Doskonale chroni rower przed czynnikami atmosferycznymi, a także sama jest na nie bardzo odporna.

Jeśli chodzi o inne wiaty, to można wybrać także opcje metalowe, drewniane, a także te przezroczyste. Wszystko zależy, czy chcemy nabyć wiatę, która będzie znajdowała się w miejscu publicznym np. pod firmom czy zakładem, czy do własnego użytku np. do domu mieszkalnego.

Jakie wiaty wybierać do domu?

Do użytku domowego najlepiej wybierać wiaty, które są niewielkie. Wystarczą te drewniane przypominające budkę i mały domek. Wiata rowerowa cena małego domku jest najtańsza. Możemy ja już mieć za tysiąc złotych. Musimy jednak pamiętać, że jej powierzchnia jest niewielka i nie zmieści zbyt wiele jednośladów. Dlatego świetnie nadaje się do użytku domowego.

Do zakładów, a także firm należy wybierać wiaty większe, które pomieszczą o wiele więcej rowerów. Nie trzeba także decydować się na wiaty zamykane w tej sytuacji, bo każdy w miejscach publicznych i tak swój rower przypina. Tutaj liczy się bardziej dobranie wiaty pod względem wielkości, bo musi ona pomieścić jak największą liczbę rowerów. Jest to więc bardzo dobra opcja dla firm, które zatrudniają dużą liczbę ludzi.

Leave a comment