Skip to content Skip to footer

Jak wygląda wywóz gruzu na śląsku?

Jak wiadomo efektem ubocznym remontu czy budowy jest gruz. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że jego pozbycie się nie jest tak proste, jak w przypadku śmieci. Gruzu nie można wyrzucić bowiem do kosza na śmieci. Koniecznie należy o tym pamiętać, by uniknąć ewentualnych kar czy nieprzyjemności. Jak powinien wyglądać wywóz gruzu na Śląsku?

Jak wygląda kontenerowy wywóz gruzu na Śląsku?

Pierwszym etapem jest zaopatrzenie się w odpowiedni kontener. Należy pamiętać, że tego typu posiadają firmy specjalizujące się w wywożeniu gruzu. Osoby, które posiadają własną posesję nie powinny mieć żadnego problemu z postawieniem kontenera. Zdecydowanie inaczej wygląda sytuacja w przypadku wykonywania remontu lub budowy na posesji, której nie jest się właścicielem. Zalecane jest wtedy poproszenie o zgodę właściciela, by zamieścić kontener.

Ponadto przed rozpoczęciem prac rekomendowane jest określenie jaka może być ilość odpadów. Zdecydowanie pomoże to w oszacowaniu wielkości potrzebnego kontenera. Należy zdawać sobie sprawę, że jego pojemności mogą być bardzo zróżnicowane. Dostępne są bowiem na rynku modele o pojemności 6 czy 10 metrów sześciennych. Warto także wiedzieć, jakiego typu odpadów można się spodziewać w wyniku prac remontowo-budowlanych. Jest to bardzo ważne, ponieważ przedsiębiorstwa oferują kontenery nie tylko na gruz czysty, ale również mieszane odpady. Do czystych odpadów należy zaliczyć m.in kamienie, ziemię, beton czy cegły. Z kolei w przypadku mieszanych odpadów w kontenerach można umieszczać filię, wełnę, gruz, styropian, gałęzie czy meble. W momencie, gdy zostanie wydane pozwolenie na postawienie odpowiedniego kontenera, wystarczy go wypełniać.

Co należy zrobić w sytuacji, gdy kontener będzie już zapełniony?

Kolejnym krokiem będzie wywiezienie odpadów, które zapełniły kontener. Wystarczy w tym celu wykonać odpowiedni telefon do przedsiębiorstwa, które podstawiło kontener. Firma następnie przyjeżdża odpowiednim pojazdem wyposażonym w naczepę, do której będzie w stanie zmieścić się praktycznie każda ilość gruzu.

Odpady następnie zostaną przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Koniecznie należy pamiętać, że w sytuacji, gdy w odpadach zostaną dostrzeżone stare meble czy kawałki drewna, konieczne jest zdecydowanie się na kontener do odpadów mieszanych. Warto podczas wywozu odpadów zastosować się do wszystkich wspomnianych kwestii. W ten sposób można uniknąć nie tylko kar, ale również różnego rodzaju niepotrzebnych nieporozumień, które nie są potrzebne.

Leave a comment