Skip to content Skip to footer

Drzwi tarasowe przesuwne. Komfortowe i funkcjonalne wyjście na taras

Taras przylegający do domu to doskonała przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu. Aby korzystało się z niego jeszcze wygodniej, warto zadbać o dobór odpowiedniej stolarki drzwiowej. Poza standardowymi drzwiami rozwieranymi do wyboru są także modele przesuwne.

Świetne parametry użytkowe

Przesuwne drzwi tarasowe to interesująca alternatywa dla modeli rozwieranych. Nie tylko są estetyczne, ale mają też atuty natury praktycznej – po otwarciu nie zajmują dużej przestrzeni, ich próg może być zrównany z podłogą, nadają się też do dużych przeszkleń.

Stolarka przesuwna zapewnia bardzo dobre parametry termiczne i nie powoduje nadmiernej ucieczki ciepła z budynku. Może być wyposażona w podwójne lub potrójne szyby. Takie drzwi montowane są także w domach energooszczędnych i pasywnych.

Wpisujące się w najnowsze trendy wzornicze drzwi tarasowe przesuwne stanowią zatem stylowe, a przy tym efektywne uzupełnienie nowoczesnego budownictwa.

Szeroka gama materiałów

Do produkcji drzwi tarasowych przesuwnych wykorzystuje się różne rodzaje materiałów:
– PCV
– aluminium
– drewno

PCV to najtańszy z dostępnych materiałów. W przypadku większych przeszkleń poleca się wybór okien drewnianych, aluminiowych albo drewniano-aluminiowych, które łączą w sobie zalety tych dwóch materiałów.

Warto zaznaczyć, że drzwi tarasowe przesuwne dostępne są w wielu interesujących kolorach – klasyczna biel, ale też wybarwienia drewna, współczesna szarość. Dzięki temu można dopasować je do architektury budynku.

Dostępne warianty konstrukcyjne

Tarasowe drzwi przesuwne wykonuje się w różnych wariantach konstrukcyjnych, dzięki czemu mogą być one również dopasowane do indywidualnych oczekiwań klienta.

Największym zainteresowaniem cieszą się drzwi podnoszono-przesuwne czy unoszono-przesuwne, które określane są jako HST. Podczas otwierania skrzydło drzwi przesuwa się po rolkach w prowadnicy. Producenci oferują także drzwi uchylno-przesuwne, czyli PSK. W tym modelu skrzydło przesuwa się, ale także daje możliwość uchylania, co ułatwia wietrzenie pomieszczeń. Mniej popularne konstrukcje to drzwi harmonijkowe i odstawno-przesuwne PAS.

Zatem z drzwiami tarasowymi przesuwnymi można stworzyć komfortową, funkcjonalną i atrakcyjnie prezentującą się przestrzeń w każdym domu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

Leave a comment