Skip to content Skip to footer

Najlepsze projekty małych kuchni

Mała kuchnia nie musi być zbyt ciasna! Dzięki odpowiedniemu projektowi, na pewno uda się maksymalnie wykorzystać każdy jej metr kwadratowy. Można nawet spodziewać się tego, że sprytnie urządzona, oryginalna kuchnia będzie wyglądać bardziej interesująco niż duże pomieszczenie tego typu.

Jak rozwiązać problem z małą kuchnią?

Na zbyt ciasną kuchnię skarżą się najczęściej mieszkańcy bloków. Kilkuosobowa rodzina rzeczywiście czuje się niekomfortowo, gdy swobodne korzystanie z tej części mieszkania jest utrudnione. Projekty małych kuchni wymagają sporo zaangażowania, ale to właśnie dzięki nim wiele codziennych czynności wykonuje się bez irytacji i z pełną swobodą.

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że jeśli to pomieszczenie jest naprawdę niewielkich rozmiarów, to dobrym pomysłem będzie otwarcie go na salon bądź jadalnię. Nie trzeba popadać w rezygnację, jeśli taka opcja nie wchodzi w grę. Również kuchnia we wnęce może być zaaranżowana w sposób umożliwiający jak najlepsze wykorzystanie każdego jej zakamarka.

Kosztorys remontu małych kuchni uwzględniają wyburzenie ściany do drugiego pomieszczenia, przemyślane ustawienie wszystkich mebli, a także szereg innych pomysłów, dzięki którym przestrzeń w niewielkim pomieszczeniu stanie się większa. Warto wiedzieć, że dzięki takim trickom jak jasne i błyszczące kolory czy szklane panele na ścianie uzyskuje się efekt optycznego powiększenia przestrzeni.

Co daje ”otwarcie” kuchni?

Jeśli chodzi o projekty kuchni, w których mamy do czynienia z połączeniem ich z innym pomieszczeniem, to warto wiedzieć, co zyskuje się po utworzeniu półwyspu. Otóż nie dość, że sprawi on, że pomieszczenie będzie wydawało się znacznie większe, to może on pełnić wiele funkcji. W niektórych przypadkach zastąpi stół, niekiedy jest także przedłużeniem blatu służącego do przygotowywania posiłków.

Nie zawsze jednak otwarcie kuchni okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Dużo zależy od tego, jakie są możliwości techniczne w danym miejscu. Zamawiając projekt małej kuchni u doświadczonego profesjonalisty, ma się pewność, że wszystkie potrzebne ustalenia zostaną wykonane przed rozpoczęciem remontu.

Minimalizm wygrywa

Nowoczesne projekty małych kuchni są dowodem na to, że minimalizm w aranżacjach mieszkań zapewnia duży komfort. Zbędne meble w kuchni to coś, czego stanowczo trzeba unikać, nawet jeśli wcale nie należy ona do najmniejszych. Proste formy mebli oraz sprzętu AGD i rezygnacja z niepotrzebnych dekoracji z pewnością sprzyjają stworzeniu funkcjonalnej małej kuchni.

Leave a comment