Skip to content Skip to footer

Drzwi tarasowe przesuwne to bezpieczeństwo i precyzja

Dom dla każdego mieszkańca powinien być najbezpieczniejszym miejscem, gdyż poczucie bezpieczeństwa to podstawa. Drzwi stanowią ważny element domu, powinniśmy zatem zadbać, aby były one w pełni bezpieczne. Zastrzeżeń pod względem bezpieczeństwa nie powinny budzić także popularne drzwi tarasowe przesuwne.

Fachowe zamki to przeszkoda dla złodziei

Podczas włamania złodzieje są zazwyczaj dobrze przygotowani, warto więc zainwestować w takie drzwi, które w połączeniu z odpowiednimi zamkami uniemożliwią, przedostanie się do domu. Dodatkowo należy wiedzieć, że wybór zamków, które są lepsze jakościowo i faktycznie mogą ochronić dom przed włamaniem, jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli decydujemy się na drzwi tarasowe przesuwne.

Co więcej, żeby jeszcze bardziej zabezpieczyć budynek przed nieproszonymi gości, można zamontować specjalną sterowaną roletę, która jeszcze lepiej wpłynie na bezpieczeństwo, podczas gdy dom będzie pusty. Dzięki takiemu rozwiązaniu domownicy nie będą się więcej zamartwiać o pozostawiony dom.

Ułatwienie także dla osób niepełnosprawnych

Niepełnosprawność to dla wielu duża przeszkoda nawet w najprostszych czynnościach domowych, zwłaszcza gdy, osoba porusza się na wózku inwalidzkim. Dlatego w miarę możliwości trzeba ułatwić takiej osobie funkcjonowanie i najlepiej zdecydować się na drzwi tarasowe przesuwne.

Dużym plusem takich drzwi przesuwnych jest próg. Umożliwia on bezproblemowe, przedostanie się na taras na wózku. Daje to możliwość swobodnego spędzania czasu na świeżym powietrzu nie, powodując zamknięcia w czterech ścianach. Otwieranie takich drzwi nie sprawia żadnego problemu, ponieważ nie wymaga to używania dużej ilości siły.

Drzwi przesuwne, a tzw. harmonijkowe.

Oprócz drzwi, które się przesuwają, należy wyróżnić jeszcze jeden rodzaj, a mianowicie harmonijkowe. Jest to taki rodzaj drzwi, który nie przesuwa się względem stałego okna, a otwiera w kształt harmonijki.

Czy takie drzwi są równie bezpieczne? Należy odpowiedzieć, że tak jednak w tym przypadku można znaleźć sporo wad. Więc wybór drzwi przesuwnych tarasowych jest najlepszym rozwiązaniem do każdego nowo powstającego domu. Wpłynie to na zadowolenie domowników, zwiększy funkcjonalność oraz pozwoli na normalne funkcjonowanie osób z pewnymi problemami zdrowotnymi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

Leave a comment