Skip to content Skip to footer

Ergonomiczne wiadra spożywcze z tworzyw sztucznych

Wiadra stanowią jedne z najwygodniejszych i najbardziej pojemnych naczyń, w których można z powodzeniem przechowywać oraz transportować produkty spożywcze. Należy jednak pamiętać, że pojemniki, które mają kontakt z artykułami konsumpcyjnymi muszą posiadać odpowiednie atesty, a przy tym chronić żywność przed działaniem czynników zewnętrznych.

Zastosowanie spożywczych wiaderek z tworzyw sztucznych

Producent wiader plastikowych jest zobowiązany do tego, aby na swoich artykułach umieszczać informację, dotyczącą atestów dopuszczających produkty do kontaktów z żywnością. Na wiadrach można również znaleźć specjalne oznaczenia, określające rodzaj tworzywa, z którego zostały wyprodukowane. Wiadra plastikowe spożywcze wspomagają przechowywanie, a także wygodny transport produktów spożywczych. Służą także procesom fermentacji oraz kwaszenia, np. ogórków. Szerokie zastosowanie plastikowych pojemników sprawia, że z ich możliwości korzystają przetwórnie, sadownicy, gospodarstwa rolne, lokale gastronomiczne, a także prywatne gospodarstwa domowe.

Ważne cechy wiader spożywczych

Wiadra plastikowe spożywcze powinny być wytrzymałe. Pozwala to na bezpieczny transport znajdujących się wewnątrz produktów ciekłych, sypkich oraz mazistych. Kolejnym ważnym parametrem pojemników na artykuły żywnościowe jest odporność na działanie czynników zewnętrznych, w tym wpływ wilgoci oraz nadmierne wysuszanie. Ponadto należy pamiętać o tym, że wiadra należą do produktów wielokrotnego użytku, a ciągły kontakt z żywnością wymaga zachowania odpowiedniego stopnia higieny. Mycie pojemników ułatwiają gładkie ściany, a także szeroki otwór. Nie można również zapominać o szczelności wiader spożywczych, na którą w ogromniej, jeśli nie w największej mierze mają pokrywy.

Znaczenie pokrywy wiadra spożywczego

Im większe zabezpieczenia wieka, tym wyższa szczelność pojemnika. Obecnie niemal każdy producent wiader plastikowych posiada w swojej ofercie pojemniki z pokrywami double lock, czyli z podwójnym zamknięciem. Ponadto znaczne zabezpieczenie stanowią ranty, które zapobiegają przed przypadkowym otwarciem wiadra, a także plomby centralne. W sprzedaży można znaleźć komplety artykułów, jak również produkty sprzedawane oddzielnie. Dzięki temu można dowolnie dopasowywać wiadra oraz pokrywy zarówno pod względem parametrów, jak i designu.

Leave a comment