Skip to content Skip to footer

Firany i ich zalety

141284213596427500Co takiego jest w kawałku materiału jakim jest firana, że ma dla nas tak wielkie znaczenie, nawet jeśli możemy sobie z tego nie zdawać sprawy?

Przytulne pokoje

Człowiek z natury lubi żyć w przestrzeni, ale odpoczywać w przytulnych warunkach. Firanki zapewniają nam pewien kompromis pomiędzy posiadaniem okien otwierających nas na świat i możliwością schowania się przed nadmiarem przestrzeni. Czasami jesteśmy nawet w stanie bardzo się postarać w tej kwestii, ponieważ jeśli posiadamy nietypowe okna, konieczne może być nawet dość drogie szycie firan, by uzyskać odpowiedni efekt.

Zwykła ozdoba

Szycie firan zamawiają jednak nie tylko osoby, które potrzebują nietypowych firanek. W zdecydowanej większości są to raczej osoby, które chcą mieć uszyte firany tak, by zapewniały one wartość dodaną dla ich wnętrza. Nie można zaprzeczyć, że przesłonięte ładna firaną okno prezentuje się znacznie lepiej, niż po prostu dziura w ścianie, że pozwolimy sobie na tak bezceremonialne potraktowanie tematu. Często też mimo dużego wyboru firan oraz zasłon w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, trudno nam wybrać takie które w 100% będą odpowiadały naszym oczekiwaniom.

Element aranżacji

O tym, jak wielką rolę maja firany w naszych domach, niech świadczy fakt, że architekci wnętrz, przynajmniej ci dobrzy, zawsze posiadają w swojej ofercie możliwość przygotowania firan na miarę i w dokładnie takiej wersji, jaka będzie pasowała do domu klienta. Szycie firan jest dla nich niezbędne, by ich aranżacja mogła okazać się sukcesem i specjaliści zajmujący się tym elementem wystroju wnętrza posiadają u nich taki sam status, jak spece od oświetlenia czy po prostu ekipy budowlano-remontowe.

Łatwe, proste i przyjemne

Porzucając skomplikowane elementy aranżacji wnętrz, wystarczy tylko o firankach powiedzieć, że jest to jeden z elementów pomieszczenia, który w dużym stopniu decyduje o estetyce danego pomieszczenia, najczęściej w tandemie z zasłonami, a do tego można je w relatywnie prosty sposób wymienić. W każdym domu jest zazwyczaj kilka kompletów firan, które cyklicznie pojawiają się na oknach i oferują całemu mieszkaniu swoje wdzięki. W bardziej wyszukanych opcjach estetycznych firany mogą dość sporo kosztować, ale w porównaniu z innymi rzeczami odciskającymi równie silne piętno na przestrzeni są one na pewno bardzo ekonomiczna opcją.

Uwaga na mody

Co ciekawe, firany podlegają ciągłym zmianom wiatrów mody, przez co czasami trudno jest za wszystkim nadążyć. Warto działać tutaj ostrożnie, ponieważ raz potraktowane nożycami firany już nigdy nie powrócą do swojej normalnej długości i trzeba będzie kupić nowe. Na szczęście firany nie należą do najdroższych elementów wyposażenia wnętrz, choć jak w przypadku wszystkich produktów można znaleźć bardzo tanie, jak i ekstremalnie drogie.

Więcej na temat oraz na temat szycia firan w Tendina.pl

Leave a comment