Skip to content Skip to footer

Jak dorobić na zużytym sprzęcie?

Coraz częściej w naszym otoczeniu zauważyć można osoby, które trudnią się zbieraniem złomu oraz późniejszą jego sprzedażą. Jest to biznes, który jest niezwykle opłacalny, jeżeli wiemy jaki złom opłaca się zbierać oraz jak go sprzedawać, żeby nie stracić na nim.

Jaki złom opłaca się zbierać?

Najlepsze ceny w skupie złomu osiągają metale kolorowe. Możemy je znaleźć m.in. w różnego rodzaju silnikach, starych kablach oraz podczas rozbiórki samochodów.

Także stare narzędzia i części eksploatacyjne maszyn są kopalnią metali kolorowych. Jednym z takich metali jest węglik spiekany. Skup węglika spiekanego to doskonały interes, gdyż jego ceny przekraczają nawet 60 złotych za kilogram dobrej jakości produktu. Przy większych ilościach możemy nawet negocjować cenę w skupie.

Jeżeli interesują nas aktualne ceny tego lub innych surowców, to wystarczy w internecie wyszukać frazę węglik spiekany cena lub węglik spiekany skup, aby zapoznać się z aktualnymi kursami oraz adresami firm zajmujących się skupem węglika spiekanego.

Gdzie znajdziemy węglik spiekany?

Produkt ten popularnie nazywany jest widia, wiec znajdziemy go wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są narzędzia i maszyny tnące, frezujące lub wiercące. Wszystkie wiertła wykonane są właśnie z tego produktu. Skup węglika spiekanego oferuje różne ceny za poszczególne produkty. Spowodowane jest to różną zawartością tego metalu w elementach tnących, jakie chcemy sprzedać.

Praktycznie każdy węglik spiekany skup w swojej ofercie ma także odbiór surowca od klienta. Dotyczy to tylko większych ilości produktu, który wyróżnia się dużą zawartością węglika w składzie.

Warto wspomnieć, że węglik spiekany cena przyciąga wielu zbieraczy właśnie z powodu swojej wartości i ciężko jest znaleźć duże ilości tego produktu. Największą ilość tego typu odpadów generują różne zakłady obróbki i skrawania metali.

Jeżeli zależy nam na szybkim zarobku, to powinniśmy nastawiać się na metale kolorowe, które są w naszym zasięgu. Dobrym rozwiązaniem jest np. sprzątanie działek osób, które nie mają czasu na tego typu prace. Bez problemu pozyskamy w ten sposób spore ilości metali, które z zyskiem sprzedamy. Jak widać, zarabianie na zbieraniu złomu nie jest skomplikowaną sprawą, jedynie wystarczy trochę wprawy i umiejętność odróżniania poszczególnych metali, a także znajomość ich aktualnych cen.

Leave a comment