Skip to content Skip to footer

Jak wybrać zawiesia pasowe?

Zawiesia pasowe to elementy służące do podnoszenia, opuszczania ładunku oraz do zabezpieczania go podczas transportu. Prowadzą własną firmę powinniśmy wiedzieć, jakie zawiesia wykonane z pasów możemy wybrać tak, aby jak najlepiej sprawdziły się one do naszego produktu. Co więcej – warto również tak po prostu wiedzieć, jakie są rodzaje zawiesia pasowych, ponieważ większości z nas zdarza się coś transportować np. choćby kajaki nad jezioro.

Bezpieczeństwo – to absolutna podstawa

Oczywiście gdzieś tam na ryneczkach czy na różnego rodzaju marketach na pewno znajdziemy tanie zawiesia pasowe. Czy jednak warto je kupować? Zdecydowanie nie, a już tym bardziej nie do użytku firmowego. Z jakiego powodu jest to odradzane?

Otóż przede wszystkim stanowczo dobrej jakości zawiesia pasowe powinny posiadać konkretne, międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa i tylko w takie produkty powinniśmy inwestować. Będą one bowiem na pewno bezpieczne, a co więcej – jeśli cokolwiek się stanie, zawsze możemy dochodzić swoich praw u producenta. Przykładowo jeśli będziemy przewozić nie nasz ładunek i pęknie takie zawiesie, to nie my za to odpowiadamy.

Materiał zawiesia z pasów

Warto mieć także na uwadze to, że kolor takiego zawiesia z pasów wskazuje jednoznacznie na materiał, z jakiego ono jest wykonane. I tak zielony pas wykonany jest z poliamidu, niebieska etykietka oznacza poliester, brązowa – polipropylen, zaś czerwony kevlar.

Jakie to ma znaczenie? To już są kwestie bardziej specjalistyczne raczej niezbyt istotne dla zwykłego transportu, jednak zasadniczo takie zawiesia wykonane z pasów różnych rodzajów sprawdzają się potem do różnych powierzchni.

Jakość zawiesia pasowego

Tutaj warto jeszcze raz podkreślić tę jedną, naprawdę istotną rzecz – otóż naprawdę zupełnie nie warto wybierać najtańszych zawiesi pasowych, chyba że przewozimy coś, co chcemy, aby spadło.

Warto jednak zawsze sprawdzić, jakiej marki jest dane pasowe zawiesie, czy na pewno firma ta ma dobre opinie i odpowiednią renomę na rynku. Nie kupujmy także gdzieś pokątnie takich zawiesi, od znajomego – w końcu to od nich zależy bezpieczeństwo naszego ładunku a wraz z tym ewentualne straty. Lepiej zatem wybrać droższe zawiesie i się nie martwić.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.

Leave a comment