Skip to content Skip to footer

Jakie kwestie uwzględnić przy wyborze działki?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór działki jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czym dokładnie powinny cechować się działki inwestycyjne w Rudzie Śląskiej?

Ukształtowanie działki i jej lokalizacja

Bardzo istotne znaczenie będzie miała konfiguracja terenu. Nie można również zapomnieć o usytuowaniu działki względem drogi dojazdowej i stron świata. Rekomendowane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładne sprawdzenie rodzaju gruntu.

Nie tylko pod względem nośności, ale również przepuszczalności. Koniecznie trzeba zapoznać się z mapami geodezyjnymi, które są dostępne w powiatowych ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.

Uzbrojenie terenu

Warto podczas procesu inwestycji uwzględnić istniejące, a także projektowane uzbrojenie terenu. Bardzo istotne znaczenie będzie miało rozważenie kwestii dogodnego utwardzonego dojazdu do działki.

Nie można zapomnieć o zweryfikowaniu aktualnego stanu zagospodarowania terenu. Inwestor musi sprawdzić, czy w pobliżu będzie znajdowała się sieć wodociągowa, energetyczne czy kanalizacyjna.

Czym powinny cechować się Działki inwestycyjne w Rudzie Śląskiej?

Warto wiedzieć, że na komfort zamieszkania bardzo duży wpływ będzie miało otoczenie. Rekomendowane jest zatem sprawdzenie, czy przypadkiem w okolicy nie ma zlokalizowanych firm, które mogłyby bardzo niekorzystnie oddziaływać na komfort użytkowania. Ponadto przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie należy rozważyć wszystkie zalety i wady lokalizacji.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przemyślany wybór pozwoli na uniknięcie ewentualnych problemów podczas budowy. Nie można zapomnieć zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który bardzo dokładnie określa warunki zabudowy określonej działki. Zalecane jest również w urzędzie gminy uzyskanie informacji czy dana działka jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową.

Leave a comment