Skip to content Skip to footer

Nowoczesny podział

Coraz więcej przedsiębiorców zaczyna rezygnować z dużych, otwartych biur. Szukają rozwiązania, które pozwoli im na podział pomieszczenia na mniejsze sektory przy jednoczesnym zachowaniu przestrzeni. Idealnym rozwiązaniem takiej sytuacji są ścianki akustyczne ze szkła.

Szklana ścianka

Ścianki akustyczne ze szkła to ciekawe rozwiązanie dla wielu firm. Jeśli dane przedsiębiorstwo zatrudnia wielu pracowników biurowych, nieustanne rozmowy z klientami czy dostawcami mogą wprowadzać chaos w biurach otwartych.

Podział biura na mniejsze sektory zmniejsza hałas, a co za tym idzie, zwiększa skupienie pracowników. Odpowiednie warunki pracy są kluczowe dla wydajności osób zatrudnionych. Pracownik posiada swoje prywatne miejsce, a przełożony może w każdej chwili kontrolować co robi pracownik spoglądając przez ściankę.

Wybór dobrej ścianki akustycznej

Akustyczne ścianki to rozwiązanie stosowane coraz częściej w wielu miejscach. Dzięki dźwiękochłonnym właściwościom takich ścianek, pracownicy mogą w spokoju i skupieniu oddać się swoim obowiązkom bez czynników rozpraszających.

W przypadku dużych biur open space, zauważyć można, że przełożony posiada swoje biuro wydzielone ze szklanej ścianki. Akustyczna szklana ściana zapewnia kierownikowi prywatność w spotkaniach służbowych. Dodatkowo ma swoich podwładnych ciągle na oku.

Szklana ściana w domu

Coraz więcej osób pracuje zdalnie. To forma zatrudnienia, która daje dużą swobodę. Wymaga jednak ogromnej samodyscypliny. Dlatego wiele osób decyduje się, na wydzielenie specjalnego miejsca do pracy w zaciszu domowym.

Własne biuro w domu to miejsce, w którym spokojnie można zająć się swoimi obowiązkami. Wielu rodziców chce jednak mieć nadzór nad tym, co dzieje się w domu. Dlatego coraz więcej osób podejmuje decyzję o zakupie ścianek akustycznych ze szkła. Ścianka zachowuje swoje właściwości akustyczne, dając jednocześnie możliwość kontrolowania tego, co aktualnie dzieje się w domowym zaciszu.

Nowoczesne podejście do ścianek działowych zaowocowało powstaniem akustycznych ścianek ze szkła. Rozwiązanie takie pozwala na pracę w zaciszu czterech ścian, przy jednoczesnej kontroli tego, co dzieje się po drugiej stronie. Właśnie ze względu na połączenie tych dwóch funkcji, ścianki działowe ze szkła cieszą się coraz większą popularnością.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Leave a comment