Skip to content Skip to footer

Shutters czyli pomysł na stylową aranżację okien


Dwuteowniki
Oprawa okien potrafi nadać wnętrzu naszego domu bardzo szczególny charakter. Oczywiście jest to tylko jeden z elementów wystroju, niemniej jednak dosyć istotny. Aranżacja okien, dobrana ze smakiem, uczyni z naszego salonu miejsce gustowne, stylowe i wręcz idealne. Pytanie tylko, które z oferowanych na rynku rozwiązań wybrać?

Okiennice wewnętrzne

Moda na okiennice wewnętrzne rozwinęła się najwcześniej w Stanach Zjednoczonych. Właśnie stamtąd dotarła do Europy. I trzeba przyznać, że z każdym rokiem zatacza coraz szersze kręgi. Warto zatem przyjrzeć się temu rozwiązaniu i odpowiedzieć sobie na pytanie, czym tak właściwie są tzw. shuttery. Otóż są to wewnętrzne okiennice wykonane z wysokogatunkowego drewna. Składają się najczęściej z jednego lub kilku paneli. W ramach okiennic wewnętrznych umieszczone są długie i wąskie deseczki z drewna. Do złudzenia przypominają one tradycyjne żaluzje.

Aranżacja wnętrza z użyciem shutterów

Shutters to z pewnością szalenie efektowny element aranżacji. Niemniej jednak wymaga on dosyć specyficznej scenografii. Mamy przecież do czynienia z masywnymi okiennicami, które potrzebują odpowiedniej przestrzeni. Dlatego też najciekawsze efekty możemy uzyskać montując shuttery w pomieszczeniach o dużej powierzchni. Doskonale sprawdzają się one na rozległych przeszkleniach.

Warto pamiętać, że mówiąc shutters nie mamy na myśli jedynie aranżacji salonu. Okazuje się bowiem, że okiennice wewnętrzne świetnie spisują się także w łazienkach. Powierzchnia drewna jest wtedy zabezpieczana odpowiednimi lakierami, które zwiększają odporność na zmiany wilgotności.

Shutters to nie tylko efektowny wygląd, ale także szereg praktycznych zastosowań. Okiennice stanowią idealną formę ochrony przed światłem dziennym. W znacznej mierze zabezpieczają także przed nagrzewaniem pomieszczenia, hamując dostęp promieni słonecznych. Co ciekawe zimą zapobiegają zbytniemu wychłodzeniu pomieszczenia.

Lamelki czyli długie i wąskie deseczki zamontowane w okiennicach są szersze niż ma to miejsce w tradycyjnych żaluzjach. To jeszcze bardziej podkreśla stylowy wygląd wnętrza. Okiennice wewnętrzne montowane są przeważnie we wnęce okiennej lub też na ścianie.

Shutters to bez wątpienia bardzo ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o aranżację pomieszczeń o dużej powierzchni. Z pewnością elementy te potrafią nadać wnętrzu salonu lub łazienki wręcz niepowtarzalnego charakteru.

Źródło: ROL-SUN

Leave a comment