Skip to content Skip to footer

W jakich warunkach warto stawiać ogrodzenia panelowe?

Ogrodzenia paneloweSprawdzają się tam, gdzie działki są duże. Albo dookoła obiektów użyteczności publicznej. Lub na niezabudowanych posesjach. Dobrze wiedzieć, kiedy stawiać ogrodzenia panelowe.

Wybory, które wydają się oczywiste, najczęściej przynoszą opłakane rezultaty. Dlaczego? Ponieważ podejmowane są bez uprzedniego przemyślenia sprawy, z doskoku, na chybcika i bez odpowiedniej analizy ich konsekwencji. Tak też jest wówczas, gdy ktoś stawia ogrodzenia panelowe w miejscu, w których nie powinno ich być. Lub przeciwnie – zamiast zdecydować się na takie rozwiązanie, w danej sytuacji korzystne, wybiera inne, gorsze. Kiedy więc warto stawiać ogrodzenia panelowe?

Dookoła domu – gdy ulica nie jest ruchliwa

Jeśli dom stoi nieco dalej od granicy działki, a ulica nie jest zbyt ruchliwa, nie ma żadnych przeciwwskazań, które pozwalałyby negatywnie zaopiniować pomysł stawiania płotu z paneli. Dom jest mniej widoczny, na drodze niewiele się dzieje, można spokojnie stawiać ogrodzenie.

Podobnie jest wówczas, gdy działka jest na tyle duża, żeby zapewnić właściwą przestrzeń stojącym na niej zabudowaniom. Albo, gdy można przy płocie posadzić krzewy ozdobne czy żywopłot, które zasłonią posesję przed wzrokiem ciekawskich.

W takiej sytuacji ogrodzenia panelowe będą wyborem właściwym, który powinien przynieść korzyści właścicielom posesji.

Przy obiektach użyteczności publicznej

Problemów z zaglądającymi sąsiadami nie powinni mieć za to zarządzający obiektami użyteczności publicznej. Jeśli tylko czują, że taka jest potrzeba, powinni wybierać ogrodzenia panelowe. Dlaczego?

Po pierwsze ze względu na ich estetykę. Panele ogrodzeniowe wyglądają znacznie lepiej niż zwykła siatka i dają wrażenie zadbanej przestrzeni. Można także dobrać ich kolorystykę tak, żeby była dopasowana do wyglądu budynku czy kwiatków rosnących na trawniku.

Po drugiem z powodów praktycznych. Ogrodzenia panelowe szybko się montuje, nie wymagają kopania głębokich dziur i łatwo je konserwować. Każde z tych określeń przekłada się na realne oszczędności, których instytucje zawsze szukają.

Kiedy trzeba ogrodzić pustą parcele

Z podobnych powodów ogrodzenia panelowe sprawdzą się, kiedy trzeba będzie ogrodzić pustą działkę. W tym przypadku także nie ma co przejmować się gapiami. Grunt jest niezabudowany, więc i tak nikt niczego na nim nie zobaczy.

Co ważne jednak, taki płot będzie można szybko postawić, a więc oszczędzić na czasie i pieniądzach. A w razie potrzeby – wymienić na coś bardziej dopasowanego do potrzeb.

Dodatkowo, ogrodzenie panelowe może się sprawdzić wtedy, kiedy działka przeznaczona będzie na sprzedaż. Wrażenie kupującego będzie lepsze, niż gdyby parcela ogrodzona była na przykład walącą się siatką czy zbutwiałym płotem.

Leave a comment