Skip to content Skip to footer

Wybieramy drzwi do naszej nowej łazienki!

drzwi łazienkoweSkończyłeś budowę domu? To pewnie teraz już tylko zostały ci ostatnie szlify, po wykonaniu których będziesz mógł wreszcie zacząć mieszkać w wyczekiwanym długo lokum. Urządziłeś już łazienkę? Jeśli nie do końca, a jednym z elementów, których jeszcze nie masz są drzwi łazienkowe, pamiętaj, żeby wybrać je z głową!

Czym sugerować się przy wyborze drzwi do łazienki?

Przechadzając się po sklepie z drzwiami na pewno wpadnie ci w oko kilka szczególnie udanych modeli. Być może twoją uwagę zwróci jakiś awangardowy wariant. A może odwrotnie, bardzo przypadną ci do gustu klasycznie prezentujące się drzwi przywołujące na myśl dawne stulecia. Najważniejsze, by nie ulegać chwilowym zachwytom i nie kupować od razu tego, co w pierwszej chwili wydaje nam się najlepszym rozwiązaniem. Grunt to wyobrazić sobie, jak dane drzwi będą komponowały się po pierwsze – z wnętrzem łazienki, po drugie – z pozostałą częścią domu. To jest kluczowe kryterium, według którego powinniśmy wybierać drzwi łazienkowe. Powinny przede wszystkim pasować do otoczenia.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Dopasowana stylistyka to oczywiście nie jedyny warunek, który powinny spełniać nasze nowe drzwi do łazienki. Co jeszcze należy wziąć pod uwagę? Pamiętajmy, że powinny one spełniać zasadę praktyczności. Na pewno muszą być wyposażone w otwory wentylacyjne, co jest bardzo istotną kwestią z uwagi na specyfikę łazienki i wilgoć, która w niej panuje. Po drugie, powinny być wykonane z odpornego na czynniki zewnętrzne materiału, tu również w głównej mierze chodzi o wilgoć. Ponadto powinny być tak zrobione, aby otwierały się i zamykały w cichy sposób (będą przecież one bardzo intensywnie użytkowane) oraz aby wykazywały się wysoką izolacyjnością akustyczną (aby np. hałas płynącej wody nie przedostawał się na cały dom). Jeżeli upatrzone przez nas drzwi łazienkowe spełniają te wszystkie praktyczne cechy, możemy spokojnie się na nie skusić.

A co z kolorystyką?

Drzwi do łazienek tworzone są dziś w bardzo różnej kolorystyce. Mamy tu całą paletę odcieni i barw, począwszy od czystej bieli, a skończywszy na tonach bardzo ciemnych. W wyborze odcienia powinniśmy sugerować się dokładnie tym samym, co w wyborze wzornictwa – drzwi muszą pasować do otoczenia. Powinna być zatem zachowana zasada jednolitej kolorystyki. Miejmy też na uwadze, jaką barwę mają pozostałe drzwi wewnętrzne w domu. Najlepiej, by wszystkie miały ten sam odcień.

łazienka - kolorystyka

Drzwi z elementami szklanymi czy bez?

Ostatnią kwestią w procesie wyboru drzwi łazienkowych jest obecność w nich elementów ze szkła. Jak wiadomo, istnieją na tym polu rozmaite możliwości – możemy wybrać drzwi całkowicie pozbawione elementów szklanych, drzwi częściowo oszklone oraz całkowicie wykonane ze szkła. Które wybierzemy, to już zależy od naszych własnych upodobań.

Artykuł przygotowany we wsparciu firmy drzwi łazienkowe Doors24

Leave a comment