Skip to content Skip to footer

Wybór drzwi łazienkowych – na co zwrócić uwagę?

Trudno wyobrazić sobie kabinę prysznicową bez dobrze funkcjonujących i estetycznych drzwi. Na rynku dostępne są oczywiście różne rozwiązania. Jednym z najważniejszych kryteriów przy ich wyborze jest rozmiar, a zwłaszcza szerokość. To jednak nie wszystkie ważne parametry. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając drzwi prysznicowe?

Sposób otwierania drzwi prysznicowych

Drzwi do kabiny prysznicowej mogą być otwierane na różne sposoby. Wybór jest tu dość szeroki. Największą popularnością cieszą się przede wszystkim drzwi uchylne oraz przesuwne. Te pierwsze prezentują się bardzo estetycznie. Trzeba jednak pamiętać, że to ich otwarcia potrzebne jest miejsce. Jest to zatem rozwiązanie polecane w przypadku większych łazienek.

Drzwi przesuwne cechuje przede wszystkim praktyczności. Kiedy się je otworzy, nie zajmują one żadnego dodatkowego miejsca poza obrębem kabiny prysznicowej. Dlatego przesuwne Drzwi prysznicowe mogą stanowić idealne rozwiązanie w przypadku mniejszych łazienek.

Materiał wykonania drzwi prysznicowych

Wybierając drzwi do kabiny prysznicowej uwagę zwrócić należy również na to z jakiego zostały wykonane materiału. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim drzwi wykonane ze szkła hartowanego. Prezentują się bardzo estetycznie i są trwałe. Dodatkowo są łatwe w czyszczeniu.

Warto podkreślić, że na rynku dostępne są drzwi z różnego rodzaju szkła hartowanego. Chodzi tu konkretnie o stopień przyciemnienia. Drzwi mogą być całkowicie przezroczyste lub w pewnym stopniu bądź całkowicie przesłaniać wnętrze kabiny.

Estetyczny design drzwi prysznicowych

Funkcjonalność to jedno, drugie to estetyka. Drzwi prysznicowe muszą się dobrze prezentować. Ciekawym rozwiązaniem mogą być tu drzwi bezramowe. To idealne połączenie funkcjonalności z estetyką.

Cechuje je wysoka odporność na uszkodzenia, łatwość pielęgnacji oraz bezpieczeństwo w użytkowaniu. Dodatkowo są uniwersalne w montażu. Oznacza to, że pasować będą do większości modeli kabin prysznicowych. Stąd m.in. popularność tego rozwiązania.

Leave a comment